Trwa ładowanie...
d1xhjh7
02-03-2016 13:33

Introl może zdecydować o akwizycji w kwietniu, zadowolony z perspektyw rozwoju

Warszawa, 02.03.2016 (ISBnews) - Introl może w kwietniu zdecydować w kwestii akwizycji grupy działającej w sektorze energetycznym. Firma jest bardzo optymistyczne nastawiona co do perspektyw rozwoju w kolejnych latach, poinformował prezes Józef Bodziony.

d1xhjh7
d1xhjh7

"Chcemy rozwijać się m.in. w budownictwie energetycznym i przemysłowym. Pracujemy nad akwizycją. Było już due diligence. Po audycie decyzje powinny zostać podjęte w kwietniu. Chodzi o grupę z branży energetyki o podobnych parametrach rentowności co Introl. Rozmowy są zaawansowane. Mamy ustalone finansowanie bankowe, jeśli podejmiemy decyzję o przeprowadzeniu transakcji" - powiedział Bodziony na spotkaniu z dziennikarzami.

Dyrektor finansowy Dariusz Bigaj dodał, że Introl prowadzi "dużo badań due diligence, czy procesów wycen", a banki są chętne do finansowania. Jednak firma jest selektywna w ewentualnych akwizycjach. Celem potencjalnej akwizycji ma być zwiększenie obecności w danym segmencie lub pozyskanie nowej technologii, uzupełniającej ofertę.

Prezes Introla podkreśla bardzo optymistyczne nastawienie do perspektyw rozwoju grupy. Według jego słów, można spodziewać się wyników lepszych r/r na koniec bieżącego roku.

"Nie spodziewamy się one-off w tym roku" - stwierdził prezes Introla.

d1xhjh7

Rozbudowa mocy produkcyjnych w Limatherm (inwestycja na łącznie ok. 25 mln zł) będzie rozszerzona o kolejne do 10 mln zł, w związku przyjęciem zlecenia od klienta z branży motoryzacyjnej. Za inwestycjami pójdzie wzrost zatrudnienia w tym i następnym roku.

"W kolejnych spółkach mamy sygnały o potrzebach inwestycyjnych. Będziemy decydować o tym, mając przede wszystkim na uwadze bezpieczeństwo finansowe" - stwierdził Bodziony.

Według jego słów, obok segmentu produkcyjnego, także z segmentów usługowych płyną pozytywne informacje.

"Energetyka będzie inwestować, w ochronie środowiska nowa perspektywa unijna daje duże możliwości. Na ten rok duże umowy, zapewniające zwykle do 40% portfela, są już w naszym backlogu. Zbieramy systematycznie kolejne mniejsze wartościowo umowy. Nasza oferta jest dobrze przyjęta na rynku i stawiamy na marżowe umowy np. inżynieryjne" - podsumował prezes Introla.

Jednocześnie podtrzymał, że Introl ma nadal wypłacać dywidendy dla akcjonariuszy.

Introl to holding kilkunastu spółek głównie z branży energetyki, ochrony środowiska i automatyki przemysłowej. Jest notowany na GPW od 2007 r.

(ISBnews)

d1xhjh7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xhjh7