Trwa ładowanie...
szczecin

Inwestycja za 100 mln zł na podszczecińskim lotnisku

100 mln zł warta jest inwestycja kompleksowego remontu m.in. płyt postojowych i drogi kołowania na lotnisku Szczecin-Goleniów. Rozpoczęty w poniedziałek remont potrwa trzy lata. Port lotniczy na jego realizację uzyskał wsparcie ze środków unijnych w wysokości 50 proc. wartości inwestycji.
Share
Inwestycja za 100 mln zł na podszczecińskim lotnisku
Źródło: AFP
d2jcw9x

Wykonawcą prac będzie Konsorcjum Bilfinger-Berger Budownictwo S.A i POL-DRÓG Nowogard - poinformował PAP rzecznik portu Krzysztof Domagalski.

W ramach prac wykonane zostaną drogi kołowania i nowa linia energetyczna, rozbudowana i wyremontowana zostanie płyta postojowa samolotów oraz droga startowa.

Jak podkreślił rzecznik, inwestycja pozwoli dostosować parametry drogi startowej do wymogów unijnych oraz Urzędu Lotnictwa Cywilnego i zwiększyć tym samym przepustowość lotniska. Poprawie ulegnie też komfort podróżnych - zostanie znacząco skrócona droga piesza na trasie terminal-samolot.

d2jcw9x

Także w poniedziałek oddano na lotnisku do użytku zmodernizowaną bagażownię. Została ona wyposażona w wielopoziomowy system kontroli bagażu. "Inwestycja wynikała z systematycznie zwiększającego się ruchu lotniczego i konieczności usprawnienia systemu ochrony w porcie lotniczym" - powiedział Domagalski.

Dzięki nowym urządzeniom możliwe będzie automatyczne wykrywanie i sygnalizowania za pomocą alarmu materiałów wybuchowych umieszczonych w bagażu, niezależnie od materiału, z którego wykonany jest bagaż.

Wartość modernizacji bagażowni to blisko 6 mln zł. Lotnisko pozyskało na nią blisko 4 mln zł z funduszy unijnych.

d2jcw9x

Podziel się opinią

Share
d2jcw9x
d2jcw9x