Trwa ładowanie...
d3s14xg

Ipopema SFIO liczy na kilkakrotny wzrost aktywów w 2013 roku

06.12. Warszawa (PAP) - Ipopema SFIO liczy na kilkakrotny wzrost aktywów w 2013 roku wobec 150 mln zł posiadanych obecnie - poinformował PAP wiceprezes Ipopemy TFI Aleksander...

d3s14xg

06.12. Warszawa (PAP) - Ipopema SFIO liczy na kilkakrotny wzrost aktywów w 2013 roku wobec 150 mln zł posiadanych obecnie - poinformował PAP wiceprezes Ipopemy TFI Aleksander Widera. Jego zdaniem, przyszły rok, wraz ze spodziewaną dalszą poprawą koniunktury na rynkach, przyniesie napływ środków do funduszy inwestycyjnych.

"Obecnie w naszym funduszu parasolowym przez rok jego funkcjonowania zgromadziliśmy 150 mln zł aktywów. Liczymy, że w przyszłym roku zwiększymy nasze aktywa kilkakrotnie" - powiedział PAP Widera.

Wiceprezes Ipopemy TFI oczekuje, że w przyszłym roku zaczną się większe napływy środków do funduszy inwestycyjnych.

"Z jednej strony sprzyjać może temu dalsza poprawa nastrojów na rynkach, z drugiej - oczekujemy, że banki nie będą już prowadzić agresywnej polityki oprocentowania lokat" - powiedział Widera.

d3s14xg

"Większe środki mogą zacząć napływać do funduszy, w których znajduje się jakiś komponent akcji" - dodał.

Jego zdaniem, przyszły rok powinien być dobry dla rynków akcji, poprawi się sentyment wśród inwestorów, co pociągnie za sobą też wzrost obrotów.

"W tym roku do tej pory indeksy na warszawskiej giełdzie wzrosły około 20 proc. Liczymy, że nadchodzący rok dla rynku akcji też będzie dobry, również dla małych i średnich spółek, stąd nasza decyzja o uruchomieniu subfunduszu dedykowanego temu segmentowi rynku. To może być też dobry rok dla obligacji, chociaż być może wcześniej czekać nas będzie na nim jakaś przecena" - powiedział Widera.

Docelowo fundusz parasolowy Ipopema SFIO składać się ma z sześciu subfunduszy. Początkowo składał się z subfunduszy Ipopema Obligacji, Ipopema Agresywny i Ipopema Makro Alokacji, obecnie uruchamiane są Ipopema Gotówkowy i Ipopema Małych i Średnich Spółek, a w grudniu rozpocznie się sprzedaż Ipopema Short Equity - funduszu zarabiającego, gdy WIG 20 zniżkuje. (PAP)

pr/ asa/

d3s14xg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s14xg