Iskra nadzieii

W pierwszej części dzisiejszego dnia poznaliśmy serię danych z Wielkiej Brytanii. Bilans handlu zagranicznego w marcu wyniósł – 6,6 mld GBP przy prognozach na poziomie -7,2 mld GBP.

Produkcja przemysłowa osunęła sie o 12,4% r/r i jedynie 0,6% w skali m/m. Należy jednak zauważyć, że wystąpił spadek miesiąc do miesiąca, co jest bardzo złym znakiem, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że marzec/kwiecień jest początkiem sezonu budowlanego.

Druga część dzisiejszego dnia przyniosła dane z USA. Bilans handlu zagranicznego okazał się być nieznacznie lepszy od prognoz. Wyniósł on -28,6 mld USD przy prognozach w granicach -29 mld USD. Te nieco lepsze od oczekiwań dane były iskrą nadziei dla amerykańskich inwestorów, którzy byli zdruzgotani wczorajszym odczytem deficytu budżetowego.

EUR/USD
W dniu dzisiejszym para EUR/USD nie zdołała trwale pokonać wsparcia na poziomie 1,3589, gdzie występują minima kilku świec o interwale dziennym oraz obszar Fibonacciego. Następnie podążyła w kierunku poziomu 1,3707 o godzinie 14:35. O godzinie 15:57 figura ta notowana była na poziomie 1,3647.

Rynek Polski i regionu

W pierwszej części dnia dzisiejszego nie poznaliśmy żadnych danych z Polski. Usłyszeliśmy serię informacji z Czech, Węgier oraz Słowacji. Niestety były one w większości gorsze od oczekiwań, co znacznie osłabiło złotówkę pomimo wzrostu eurodolara. Druga część dnia przyniosła dane GUS nt. Dynamiki płacy brutto w kraju. Wyniosła ona aż 6,7%, co jest fenomenem w czasie znacznego spowolnienia gospodarczego. Taki odczyt z pewnością uwzględni Rada Polityki Pieniężnej, na najbliższym posiedzeniu.

EUR/PLN
Para EUR/PLN przyniosła dzisiaj spore wahania. W pierwszej połowie dnia cross ten rósł do poziomu 4,4287 osiągniętego o godzinie 9:05. O godzinie 09:08 rozpoczęła się fala spadkowa, która zniosła notowania aż do poziomu 4,3777.

USD/PLN

Para USD/PLN przez cały dzisiejszy dzień odnotowywała silne fluktuacje. Ruch w górę rozpoczął się o godzinie 7:35 z poziomu 3,2215 skończył się on o godzinie 9:00 na poziomie 3,2555. Po tej godzinie nastąpiło znaczne umocnienie złotego i spadek pary USD/PLN do poziomu 3,1946.

AMB Consulting Michał Wojciechowski
analityk rynków finansowych

eurozłotykorona

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)