Istotny opór na 2 350 pkt.
Wtorkowa, przedświąteczna sesja na rynku terminowym przebiegała w sennych nastrojach, za sprawą niskiej aktywności graczy. Kurs kontraktów terminowych wystartował z poziomu 2 308 pkt, po czym w ciągu pierwszych 60 minut handlu kupujący ustanowili dzienne maksimum na 2 313 pkt.
Zapoczątkowana przed godz. 10 szybka przecena sprowadziła FW20U12 do minimów dziennych na 2 292 pkt, po czym rozpoczęła się konsolidacja trwająca do końca sesji, której górnym zakresem by poziom 2 307 pkt. Przed zakończeniem dnia strona popytowa ponownie zaatakowała przedpołudniowe minima, jednak i tym razem posiadacze długich pozycji wybronili sytuację. Zakończenie notowań wypadło na poziomie 2 305 pkt (+0,22%), a dzienny wolumen obrotu wyniósł 17,7 tys. sztuk. We wtorek rynki poznały wstępne odczyty PKB za II kwartał w Niemczech (odczyt 0,5% r/r, oczekiwano 1% r/r), we Francji (odczyt 0% k/k, oczekiwano -0,1% k/k) oraz w strefie euro (odczyt -0,4% r/r, zgodnie z konsensusem).
We wtorek na wykresie świecowym pojawiła się świeca szpulka usytuowana najwyżej ze świec z dotychczasowej fali wzrostowej, jaka trwa od połowy lipca. Kurs kontraktów terminowych porusza się w kanale wzrostowym, którego górne ograniczenie znajduje się na 2 350 pkt. Dodatkowo w na tym poziomie znajduje się aktualnie linia trendu spadkowego (jaki tworzy się w ramach długoterminowej konsolidacji). Linia ta wyznaczona jest przez maksima z końca października ub. roku oraz z lutego br. Silnym wsparciem dla poczynań graczy jest przełamana 7 sesji temu bariera 2 244 pkt, co oznacza, że w ramach bezpiecznej korekty ostatnich wzrostów, kurs mógłby zniżkować do tego poziomu, co nie zagrażałoby obecnie panującej zwyżce. W krótkim okresie wskaźnik RSI jest mocno wykupiony, co przemawia za jakąś formą korekty (płaska lub spadkowa). Niepokojąco wyglądają wskazania Composite Index, który prawdopodobnie utworzy dywergencję negatywną względem RSI, co pociągnęłoby ten drugi wskaźnik na dół razem z kursami kontraktów. Jednak w
średnim terminie sprzymierzeńcem kupujących jest ADX, który po wybiciu się powyżej 20 pkt na początku sierpnia, stale zwiększa wartości, informując o umacnianiu się trendu wzrostowego. Podsumowując, siła kupujących zostanie przetestowana przy poziomach 2 350 pkt, gdyż obecnie jest to pierwsza istotna bariera.