Trwa ładowanie...
d1ids36
07-09-2016 07:59

Jackiewicz: Polska Fundacja Narodowa zostanie zarejestrowana za kilka tygodni

Warszawa, 07.09.2016 (ISBnews) - Polska Fundacja Narodowa, której celem będzie promowanie Polski na arenie międzynarodowej, zostanie zarejestrowana przez sąd prawdopodobnie w ciągu najbliższych tygodni, poinformował minister skarbu Dawid Jackiewicz.

d1ids36
d1ids36

"Jesteśmy na ukończeniu niełatwej drogi zbudowania fundacji. Wszelkie decyzje korporacyjne, które były wymagane do powołania takiej fundacji mamy już za sobą. Pozostało nam zarejestrowanie tej fundacji w sądzie, to się prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych tygodni wydarzy" - powiedział Jackiewicz w rozmowie z Programem I Polskiego Radia.

Dodał, że fundacja jest jednak już obecna na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdrój, gdzie wykorzystuje możliwość zaprezentowania się gościom z Polski, Europy i Świata. Przygotowała na czas Forum pawilon o pow. ok. 1 tys m2, w którym prezentują się największe polskie spółki.

W połowie lipca 17 spółek z udziałem Skarbu Państwa podpisało list intencyjny w sprawie powołania Polskiej Fundacji Narodowej. Roczny jej budżet wyniesie 100 mln zł.

Wśród celów fundacji jest m.in. promocja polskich przedsiębiorstw, w tym spółek Skarbu Państwa, polskiego rynku finansowego, nowoczesnych metod zarządzania, polskiej kultury i dziedzictwa narodowego. Fundacja ma również dbać o ochronę wizerunku Polski oraz polskiej gospodarki, przeciwdziałania fałszowaniu historii oraz polityce informacyjnej o charakterze propagandowym.

List intencyjny został podpisany przez następujące spółki: Enea, Energa, Grupa Azoty, PGE, PKN Orlen, GPW, KGHM, Grupa Lotos, PGNiG, PZU, PKP, PKO BP, Tauron, PGZ, PWPW, Totalizator Sportowy, PHN.

(ISBnews)

d1ids36
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ids36