Trwa ładowanie...

Jak ocenić, czy firma ubezpieczeniowa jest dobra?

Kupując ubezpieczenie Autocasco powinniśmy bardzo dobrze przeanalizować, co oferuje nam zakład ubezpieczeń. Ponieważ AC to nie tylko składka ale przede wszystkim zakres ochrony i obsługa klienta - oferowana w momencie zawarcia umowy, w trakcie jej trwania i przede wszystkim w trakcie likwidacji szkód. Już na etapie zakupu polisy powinniśmy zastanowić się z jakiego kanału sprzedaży skorzystać - agenta, infolinii lub Internetu.

Jak ocenić, czy firma ubezpieczeniowa jest dobra?Fot: Liberty Direct
d41c7c5
d41c7c5

Kupuję AC i poza ceną interesuje mnie realnie dobry produkt.

Kupując ubezpieczenie Autocasco powinniśmy bardzo dobrze przeanalizować, co oferuje nam zakład ubezpieczeń. Ponieważ AC to nie tylko składka ale przede wszystkim zakres ochrony i obsługa klienta – oferowana w momencie zawarcia umowy, w trakcie jej trwania i przede wszystkim w trakcie likwidacji szkód. Już na etapie zakupu polisy powinniśmy zastanowić się z jakiego kanału sprzedaży skorzystać - agenta, infolinii lub Internetu. W każdym z tych kanałów kontaktu z firmą powinniśmy oczekiwać dobrej merytorycznie i szybkiej obsługi. Podobnie powinniśmy również oczekiwać jej po zakupie polisy. Załatwianie formalności z firmą ubezpieczeniową bywa bowiem konieczne w wielu życiowych sytuacjach - gdy sprzedajemy lub kupujemy auto lub zmieniamy adres zamieszkania itp. Wówczas ważna staje się sprawność i szybkość załatwiania naszych spraw. Najistotniejszym jednak parametrem który świadczy o ubezpieczycielu jest rzetelna, szybka i sprawna likwidacja szkody. W tym procesie istotne są: szybkość realizacji procedury
obejmująca wykonanie oględzin rzeczoznawcy, wydanie decyzji o wypłacie odszkodowania i wreszcie sama wypłata odszkodowania. Dodatkowo dobrze jest też mieć możliwość prześledzenia całego procesu poprzez internetowe e-konto umożliwiające monitorowanie likwidacji szkody oraz dostarczanie odpowiednich dokumentów.

Materiał powstał przy współpracy z www.libertydirect.pl

Krzysztof Michałek - ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w Liberty Direct. Posiada wieloletnie doświadczenie we wszystkich obszarach związanych z oceną ryzyka ubezpieczeniowego. Początki jego kariery łączą się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym PBK, gdzie pracował w dziale likwidacji szkód. Przez prawie 10 lat pełnił funkcję Głównego Specjalisty w Biurze Ubezpieczeń Indywidualnych w TUiR WARTA SA, gdzie nadzorował ubezpieczenia OC, Autocasco i NNW. Jest absolwentem Politechniki Radomskiej. Krzysztof Michałek jest żonaty, ma dwoje dzieci. Czas wolny poświęca komputerom, samochodom oraz podróżowaniu.

d41c7c5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41c7c5