Trwa ładowanie...
dmnju4x

Jak rozpoznać dobre mięso? Ekspert doradza, co kupić na grilla

- Często patrzymy stereotypowo, czyli wybieramy mięso luzem. Mięso zapakowane jest absolutnie mięsem lepszym. Nie ma styczności z innymi mięsami, z otoczeniem, możemy je przechowywać przynajmniej kilka dni dłużej - doradza w programie #dziejesienazywo Witold Choiński, prezes Związku Polskie Mięso.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak rozpoznać dobre mięso? Ekspert doradza, co kupić na grilla
(WP.PL, Fot: Pixabay.com/Domena publiczna)
dmnju4x

- Często patrzymy stereotypowo, czyli wybieramy mięso luzem. Jednak to zapakowane jest absolutnie lepsze. Nie ma styczności z innymi mięsami, z otoczeniem, możemy je przechowywać przynajmniej kilka dni dłużej - doradza w programie #dziejesienazywo Witold Choiński, prezes Związku Polskie Mięso.

Ekspert tłumaczy, że wynika to z hermetycznego opakowania. Według niego, w Polsce cały czas popularny jest mit mówiący, że zapakowana wieprzowina czy drób oznacza starszy i przeterminowany towar.

- Barwa musi być różowo-czerwona. Wskazuje ona, że mięso jest wysokiej jakości - dodaje.

dmnju4x

Choiński tłumaczy też, że warto sprawdzać wodochłonność mięsa. Co to oznaczy? W skrócie, ile szynka czy karkówka oddają wody. Im mniej, tym oczywiście lepiej.

- To nie jest nastrzykiwanie, to jest to, ile mięso odda z siebie osocza. Takie mięso, które ma więcej wody w sobie, ma lepszą przepuszczalność ciepła. Szybciej się nam ugrilluje czy upiecze. Jest lepszej jakości, bardziej kruche - tłumaczy przez Związku Polskie Mięso.

Choiński dodaje, że w przypadku wyboru wołowiny nie powinien odstraszać zapach. Ten wynika z tego, że dobry stek musi być sezonowany. To właśnie przez ten proces zaczyna intensywnie pachnieć.

- Firmy, które kiedyś zaczęły wprowadzać mięso wołowe dojrzewające, miały problem. Konsument, który otwierał sobie takiego steka, myślał, że to mięso jest już zepsute - tłumaczy ekspert.

dmnju4x
dmnju4x

dmnju4x