Trwa ładowanie...
dpg1tr4
Artykuł sponsorowany
Zakupy

Jak szukać zniżek. 3 zasady mądrych zakupów od Szybka Gotówka

Za każdym razem, gdy idziesz do sklepu, stajesz się ofiarą manipulacji. Jaskrawe reklamy, fałszywe rabaty i atrakcyjne promocje powodują nieodwracalny cios w portfel nieprzygotowanego nabywcy. Szybka Gotówka przygotowała przewodnika w którym znajdziesz najlepsze promocje i odpowiedź na to, jak uzyskać zniżkę na dowolny produkt i uniknąć pułapek marketingowych.
Share
Zakupy w markecie
Zakupy w markecieŹródło: WP.PL
dpg1tr4

Najfajniejsze zniżki w Biedronce, Kaufland i Aldi

Na osobistym profilu klienta w Szybka Gotówka zbierane są oferty promocyjne z tysięcy polskich sklepów - to jeden z bonusów, które otrzymują klienci firmy.

dpg1tr4

Nie było nam trudno przeanalizować średnią wielkość rabatów w różnych sieciach handlowych na przykładzie Warszawy. W podsumowaniu wyszło nam takie coś.

Najkorzystniejsza oferta na zakup jest w Biedronce, Kaufland i Aldi. W tych sieciach średnia wielkość rabatów na niektóre kategorie towarów sięga 29% -42%. W innych sklepach oferty promocyjne są znacznie skromniejsze.

Pierwsza zasada mądrych zakupów: pamiętaj, aby zrobić listę zakupów przed pójściem do sklepu i ściśle trzymać się tego. Sprawdzone w praktyce: bez listy średni rachunek na zakup wzrasta na 50-100%, a po powrocie do domu okazuje się, że z połowy zakupionych rzeczy można było zrezygnować.

dpg1tr4

Gigantyczne zniżki na ubrania, buty i kosmetyki

Klienci Szybka Gotówka mogą przeglądać katalogi reklamowe na swoich profilach nie tylko pod kątem sieci dystrybucyjnej, ale również według wybranej kategorii. Przeanalizowaliśmy je wszystkie i obliczyliśmy średnią wielkość rabatów dla różnych kategorii towarów.

Do sklepów oferujących najbardziej skromne zniżki należą sklepy z meblami i elektroniką, a najkorzystniejsze zniżki dla swoich klientów oferują sklepy odzieżowe i obuwnicze. Średnia wielkość rabatów sięga do - 60%.

Druga zasada mądrych zakupów: korzystaj z sezonowych zniżek. Jeśli chcesz odświeżyć garderobę na zimę najlepiej doczekać się na wyprzedaż sezonową w lutym-marcu. Sprzęt AGD można kupić w promocji na Czarny Piątek, kiedy ceny będą naprawdę niskie.

dpg1tr4

Najtańsze produkty są w Biedronce, a ubrania w Martes sport

Trzecia zasada udanych zakupów: nie kupuj wszystkiego w jednej sieci detalicznej. Z góry przeanalizuj ceny na kategorie produktów w różnych sklepach. Dzięki temu wydasz o 10-20% mniej na każde zakupy. A jeśli nie chcesz tracić czasu na analizę cen, spójrz na infografikę poniżej.

To znaczy, jeśli przykładowo mieszkasz w Warszawie, spójrz na tę infografikę i upewnij się, że będzie lepiej za jedzeniem pójść do Biedronki, za ubraniem do Martes Sport, a kosmetyki opłaca się kupić w HEBE i do Leroy Merlin za artykułami gospodarstwa domowego i materiałami budowlanymi.

Podczas dokonywania zakupów w tych sklepach, spędzisz dodatkowo co najmniej pół godziny, lesz zaoszczędzisz kilkaset złotych na zakupach. Korzystając z serwisu na Twoim profilu w Szybka Gotówka, gdzie zbierane są wszystkie oferty rabatowe w kraju, możesz zaoszczędzić do 60% swojego budżetu za pomocą kuponów i katalogów reklamowych.

dpg1tr4

Jak szukać prawdziwe zniżki na wszystko. Przewodnik od pracowników Szybka Gotowka

Ważność promocji nie zawsze oznacza, że można kupić towar w cenie niższej od rynkowej. Często handlowcy specjalnie podnoszą ceny, aby w przyszłości dać wielki rabat. Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na pytania, jak sprawdzić czy fałszywy jest rabat i jak na zakupach można zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych.

Nasza pracowniczka Anna, przeglądając przewodnik po zniżkach od Szybka Gotówka, znalazła depilator Braun, który od dawna chciała kupić w promocyjnej cenie.

Przed dokonaniem zakupu, Anna postanowiła przeanalizować ceny rynkowe tego modelu, aby nie wpaść w pułapkę marketologów. W tym celu sięgnęła do jednej z wyszukiwarek najniższych cen, a mianowicie skapiec.pl.

dpg1tr4

Oprócz tego, Anna mogła porównać ceny depilatora w różnych sklepach Polski i mogła zobaczyć historię ceny produktu. Co zresztą pokazuje, że najniższa cena modelu w tej chwili wynosiła 299 zł. W tym samym sklepie, katalog którego można zobaczyć na profilu osobistym w Szybka Gotowka.

Oprócz tego, że Max Elektro oferuje swoim klientom najniższą cenę na epilator - Anna, która od czasu do czasu przegląda katalogi na Szybka Gotówka, kupiła ten model jeszcze taniej i zaoszczędziła 50 złotych!

Ty również możesz sporo oszczędzić na zakupach, przeglądając katalogi produktów. W podsumowaniu, zebraliśmy kilka dobrych rad, jak podczas zakupów nie trafić w pułapkę marketingową.

Korzystaj z wyszukiwarek najniższych cen podczas planowania zakupów i serwisu Szybka Gotówka w celu wyszukiwania bieżących promocji i atrakcyjnych propozycji. Oprócz tego, jeśli jesteś nowym klientem - możesz otrzymać pierwszą pożyczkę do 6000 zł za darmo, bez odsetek i prowizji! Dla stałych klientów limit pożyczki zwiększono aż do 8000 zł!

dpg1tr4

Podziel się opinią

Share
dpg1tr4
dpg1tr4