Trwa ładowanie...
zniżki
03-01-2014 16:13

Jaki mam czas na zgłoszenie szkody?

Rok temu jakiś kierowca zarysował nam auto (bok i drzwi). Nie zgłaszaliśmy tego, bo nie chcieliśmy tracić zniżek na AC. Teraz chcemy wymówić AC. Czy możemy naprawić te rysy jeszcze przed rezygnacją z AC właśnie korzystając z tej polisy?

Share
Jaki mam czas na zgłoszenie szkody?Źródło: Liberty Direct
d1jl85y

Ochrona ubezpieczeniowa w ramach ubezpieczenia AC trwa najczęściej 12 miesięcy. Zatem wszystkie szkody, które w tym okresie się pojawią są objęte ochroną ubezpieczyciela. Jednak zgodnie z praktyką rynkową i zapisami ogólnych warunków ubezpieczenia mamy ograniczony czas na zgłoszenie szkody. Zwykle musimy to zrobić jak najszybciej po zauważeniu uszkodzeń, średnio w ciągu kilku dni. Wszystko zależy od zapisów w OWU, które precyzyjnie regulują polisę AC. Proszę więc sprawdzić, jaki czas ustawił z Panem ubezpieczyciel na zgłoszenie szkody.

Materiał powstał przy współpracy z www.libertydirect.pl

Krzysztof Michałek - ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w Liberty Direct. Posiada wieloletnie doświadczenie we wszystkich obszarach związanych z oceną ryzyka ubezpieczeniowego. Początki jego kariery łączą się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym PBK, gdzie pracował w dziale likwidacji szkód. Przez prawie 10 lat pełnił funkcję Głównego Specjalisty w Biurze Ubezpieczeń Indywidualnych w TUiR WARTA SA, gdzie nadzorował ubezpieczenia OC, Autocasco i NNW. Jest absolwentem Politechniki Radomskiej. Krzysztof Michałek jest żonaty, ma dwoje dzieci. Czas wolny poświęca komputerom, samochodom oraz podróżowaniu.

d1jl85y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jl85y
d1jl85y