Trwa ładowanie...

Jerzy Owsiak zdradził ile zarabia

Jerzy Owsiak ujawnił, że jego pensja nie przekracza trzykrotności średniej płacy w Polsce. Pomysłodawca i prezes WOŚP przyznał, że wysokość miesięcznego wynagrodzenia, które otrzymuje jako Prezes Zarządu należącej do Fundacji spółki Złoty Melon, została ustalona przez Fundację WOŚP – właściciela spółki.

Jerzy Owsiak zdradził ile zarabiaŹródło: East News, fot: Piotr Hukalo
d2wohf8
d2wohf8

- Moje wynagrodzenie wynosi około 10 tys. złotych netto i nie przekracza trzykrotności średniej pensji w Polsce. Często ludzie mówią: "o takich pieniądzach możemy tylko pomarzyć", ale tak jest wyliczona. Sami tak ustaliliśmy. Ja nie pracuję w fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jestem od kilku lat szefem spółki Złoty Melon i na swoją pensję muszę zarobić - mówi Owsiak.

Szef WOŚP podkreślił również, że pułap trzykrotności średniej krajowej jest nieprzekraczalny również dla pozostałych pracowników spółki Złoty Melon, która należy do fundacji. Owsiak dodał, że stara się tworzyć przyjazne środowisko pracy swoim podwładnym.

- Korzystamy z nowoczesnych urządzeń, które usprawniają pracę. Co kilka lat wymieniamy komputery, które są w firmie - wyjaśnia.

Owsiak po raz kolejny zdementował również doniesienia o tym, że pieniądze WOŚP są przeznaczane na organizację Przystanku Woodstock.

d2wohf8

- To nie są pieniądze z tej "puchy", do której zbieramy podczas Orkiestry. Od 26 lat rozliczamy się z tych pieniędzy przed różnymi instytucjami. Błagam - nie dałoby się tego schować pod dywan! Nad tym wiele osób się pochyla, sprawdza to i kontroluje - zapewnia prezes WOŚP.

Źródło: radiozet.pl

Zobacz też: Jerzy Owsiak podsumowuje 26. finał WOŚP

d2wohf8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wohf8