Trwa ładowanie...
Jesienią ogarnia nas szał zakupów. Na co najwięcej wydają Polacy?
badanie

Jesienią ogarnia nas szał zakupów. Na co najwięcej wydają Polacy?

Jesienią Polacy najwięcej wydają na zakupy odzieżowe lub obuwnicze, niezależnie od poziomu dochodów. Co ciekawe, to nie wrzesień, a październik jest miesiącem wzmożonych wydatków. Jak pokazują dane GUS w październiku nasze wydatki rosną średnio o 20 proc.

Share
d430zeu

Podczas zakupów 4 na 10 Polaków zdecydowanie (zawsze lub często) zwraca uwagę na akcje promocyjne i zniżki, ale okazje cenowe w różnym stopniu interesują aż 70 proc. badanych. Szczególnie zainteresowani promocjami są najmłodsi respondenci (w wieku 18-29 lat) - wynika z badania przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Banku Millennium.

- "Łowcami okazji" częściej są także beneficjenci programu Rodzina 500+, co wydaje się racjonalne ze względu na dzieci i potrzebę częstszej niż w przypadku dorosłych wymiany garderoby. Do wzmożonych zakupów odzieżowych i obuwniczych w okresie jesiennym przyznaje się o 15 proc. więcej osób korzystających ze świadczeń programu Rodzina 500+, niż tych spoza programu - mówi Iwona Jarzębska, dyrektor ds. Public Relations Banku Millennium.

d430zeu

Nie dziwi również fakt, że zainteresowanie okazjami deklarują częściej kobiety niż mężczyźni.

d430zeu

Podziel się opinią

Share
d430zeu
d430zeu