Trwa ładowanie...
d4mpydu

Jest szansa na powrót złotego w okolice 4/EUR

Złoty może odrabiać ostatnio odnotowany spadek wartości. Przy spodziewanej poprawie światowych nastrojów na rynkach finansowych jest spora szansa, że znowu powróci do poziomu zbliżonego do 4/EUR.
Share
d4mpydu

Złoty może odrabiać ostatnio odnotowany spadek wartości. Przy spodziewanej poprawie światowych nastrojów na rynkach finansowych jest spora szansa, że znowu powróci do poziomu zbliżonego do 4/EUR. Ten tydzień nie będzie należał do nudnych. Przed inwestorami chociażby decyzja o stopach procentowych w Polsce oraz wyniki sprzedaży detalicznej w kwietniu. Jednak nie powinny one mieć większego wpływu na kwotowanie złotego - oceniają analitycy bankowi.

- Jeden dzień poprawy nastrojów na światowych rynkach wystarczył aby sprowadzić kurs EUR/PLN poniżej poziomu 4,10 z 4,20 notowanego jeszcze w czwartek - przypominają analitycy Citi Handlowego.

Ich zdaniem w najbliższych dniach czynniki krajowe (posiedzenie RPP oraz dane o sprzedaży detalicznej) zapewne nie będą miały większego wpływu na kurs złotego.

d4mpydu

- Nie spodziewamy się również negatywnego wpływu klęski powodzi na notowania złotego, o ile rząd nie zdecyduje się na zwiększenie deficytu i wydatków publicznych (szanse takiego scenariusza oceniamy na mniej niż 50 proc.). Naszym zdaniem o ile poprawa nastrojów rynkowych okaże się relatywnie trwała, EUR/PLN może w najbliższych dniach powrócić w pobliże 4,00 - prognozują.

Rada Polityki Pieniężnej przedstawi swoje stanowisko w sprawie stóp w środę. GUS w tym samym dniu opublikuje dane o sprzedaży detalicznej.

RYNEK DŁUGU POD WPŁYWEM APETYTU NA RYZYKO NA ŚWIECIE

Analitycy prognozują, że wycena papierów pozostanie pod silną presją tego co dziać się będzie na światowych rynkach.

"W tym tygodniu krajowy rynek długu, podobnie jak złoty, będzie nadal głównie pod wpływem zmian apetytu na ryzyko na światowych rynkach. Wynik posiedzenia RPP będzie naszym zdaniem neutralny dla rynku stopy" - napisali w codziennym komentarzu analitycy BZ WBK.

d4mpydu

Podziel się opinią

Share
d4mpydu
d4mpydu