Trwa ładowanie...

Jeszcze długo poczekamy na szybkie pociągi

Ministerstwo Infrastruktury zaakceptowało projekt budowy linii kolejowej dużych prędkości tzw. "polskie TGV". Realizacji projektu co prawda nie możemy się spodziewać wcześniej niż za 10 lat, jednak jest to długo oczekiwany przełom. Pociąg ma rozwijać prędkość do 350 km na godzinę.

Share
Jeszcze długo poczekamy na szybkie pociągiŹródło: WP.PL
d4fy1ne

Podróż z Warszawy do Poznania będzie trwała około półtorej godziny, do Łodzi zaś dojedziemy w zaledwie 35 minut. I choć minister infrastruktury, Cezary Grabarczyk, zapewnia: "Na pewno za 10 lat Polacy pojadą z prędkością 350 km na godzinę" - na razie spełnieniem marzeń jest rozwinięcie prędkości kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Na zachodni standard przyjdzie nam jeszcze poczekać.

W bliższej perspektywie natomiast są szynobusy, które dowoziłyby pasażerów z Warszawy Zachodniej do Konstancina. Kolejarze przeanalizowali możliwości budowy takich pojazdów i zapowiadają, że realizacja takiego projektu to jedynie kwestia czasu - pod warunkiem jednak, że władze lokalne sfinansują budowę nowych peronów i renowację szyn. Jeśli ten plan się powiedzie, szynobusem do Konstancina dojedziemy już za rok.

Polecamy w internetowym wydaniu www.warszawa.naszemiasto.pl

d4fy1ne
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fy1ne