Trwa ładowanie...
lasy państwowe
23-01-2014 17:00

Jeszcze w czwartek drugie czytanie ustawy o lasach

Jeszcze w czwartek odbędzie się drugie czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o lasach, zakładającego wpłatę do budżetu 1,6 mld zł przez Lasy Państwowe w latach 2014-2015 - zdecydowali posłowie. Przeciwna zmianie porządku obrad była opozycja.

Share
Jeszcze w czwartek drugie czytanie ustawy o lasachŹródło: AKPA
d4ckvwt

Pierwsze czytanie projektu także odbyło się w czwartek. Posłowie opozycji uważają, że taki pośpiech przy uchwalaniu ustawy jest niezrozumiały. Jak udowadniał przed głosowaniem nad zmianą porządku obrad Zbigniew Kuźmiuk (PiS) to, że pierwsze czytanie projektu odbyło się przed połączonymi komisjami finansów i środowiska, było złamaniem regulaminu Sejmu.

Kuźmiuk wskazywał, że projekt ustawy zakładający przekazanie daniny z Lasów Państwowych na budowę dróg lokalnych to ustawa podatkowa i jako taka powinna być omawiana na posiedzeniu plenarnym Sejmu, a nie tylko przed komisjami.

Ostatecznie posłowie 223 głosami za, wobec 200 przeciw i jednego wstrzymującego się, zadecydowali o rozszerzeniu porządku obrad o drugie czytanie projektu. Sejm w tym punkcie wysłucha pięciominutowych oświadczeń w imieniu klubów parlamentarnych.

Zgodnie z rządową propozycją Lasy Państwowe w latach 2014 i 2015 przekażą do budżetu po 800 mln zł rocznie. Tegoroczna wpłata byłaby podzielona na raty. Od 2016 r. Lasy rocznie będą przekazywać natomiast do budżetu wpłatę w wysokości 2 proc. wartości sprzedanego drewna.

d4ckvwt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ckvwt
d4ckvwt