Trwa ładowanie...

Julia Przyłębska dostanie 18 tysięcy złotych emerytury? Trybunał Konstytucyjny zaprzecza

Prezes TK Julia Przyłębska będzie dostawać 18 tysięcy złotych po przejściu w stan spoczynku - wyliczył "Super Express". Trybunał zaprzecza tym doniesieniom i zaznacza, że w tej chwili ustalenie tej kwoty nie jest możliwe.
Share
Julia Przyłębska nie będzie dostawać 18 tys. zł sędziowskiej emerytury - zapewnia Trybunał Konstytucyjny. Ile dostanie? Tego nie wie nikt.
Julia Przyłębska nie będzie dostawać 18 tys. zł sędziowskiej emerytury - zapewnia Trybunał Konstytucyjny. Ile dostanie? Tego nie wie nikt.Źródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
d360hhq

"Prezes Trybunału Konstytucyjnego rozpoczęła swoją kadencję jako sędzia TK w grudniu 2015 roku i zakończy ją za siedem lat, zatem wszelkie spekulacje dotyczące wysokości świadczenia z tytułu stanu spoczynku w chwili obecnej są bezzasadne. Wysokość uposażenia sędziego w stanie spoczynku w 2024 roku nie jest obecnie znana" - napisał Trybunał w sprostowaniu, do którego dotarł portal wPolityce.pl..

TK dodaje też, że dziś uposażenie w wysokości 18 tys. zł pobiera między innymi poprzedni prezes TK Andrzej Rzepliński, a także były wiceprezes Trybunału Stanisław Biernat.

"Sprawiedliwe sądy". Kontrowersyjna reforma sądownictwa:

Co ciekawe, z treści sprostowania TK wynika jedynie, że dziś nie da się ustalić, jaką wysokość będzie miało uposażenie prezesa TK w stanie spoczynku za siedem lat.

Tak naprawdę można przypuszczać, że to świadczenie będzie wyższe niż obecne 18 tys. zł. Trudno bowiem oczekiwać, że w ślad za rosnącym dobrobytem Polaków do góry nie pójdzie też wysokość sędziowskich emerytur - choćby na zasadzie waloryzacji związanej z inflacją.

d360hhq

Podziel się opinią

Share
d360hhq
d360hhq