Już nie Energylandia. Oto gdzie powstanie największy lunapark w Polsce
W Łutynówku koło Olsztynka powstanie największy park rozrywki w Polsce. Starostwo wydało pozwolenie na budowę pierwszej atrakcji – rollercoastera. W planach są również baseny, zjeżdżalnie i 150-metrowa wieża swobodnego spadania.
O budowie gigantycznego parku rozrywki w Łutynówku pod Olsztynkiem było głośno już od dłuższego czasu. Teraz jednak inwestycja nabiera rozpędu, ponieważ Starostwo Powiatowe w Olsztynie wydało oficjalne pozwolenie na budowę pierwszej atrakcji – rollercoastera.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Tyle wyda na wakacje czteroosobowa rodzina. Cena wywołuje dreszcze
Na Warmii i Mazurach powstanie największy park rozrywki
Jak podaje olsztyn.eska.pl, kolejka górska ma mieć długość około 600 metrów, a jej trasa będzie zawierać ostre zakręty, gwałtowne spadki oraz wzniesienia sięgające do 23 metrów nad ziemią. Cały przejazd ma trwać około pięciu minut, a obiekt będzie czynny od maja do października.
– Czekamy na informacje od inwestora dotyczące fizycznego rozpoczęcia prac i mam nadzieję, że wspólnie wbijemy pierwszą łopatę. No i na pierwszy przejazd "naszym" rollercoasterem, który mam nadzieję, odbędzie się już wiosną przyszłego roku – mówi w rozmowie z portalem Andrzej Abako, starosta olsztyński.
Za realizację projektu odpowiada firma Village Sp. z o.o. z Rzgowa, która już zgłosiła formalne rozpoczęcie prac w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.
Energylandia będzie miała konkurencję
Oprócz rollercoastera, na gości parku czekać będą takie atrakcje jak: karuzele dla dzieci, minicoastery, strefy rodzinne z wodnymi spływami oraz kolejka widokowa. W kolejnym etapie budowy powstanie strefa wodna z basenami, zjeżdżalniami i plażami z leżakami. Jednak największą atrakcją parku będzie wieża swobodnego spadania o wysokości aż 150 metrów - najwyższa konstrukcja tego typu na świecie.
Docelowo ma powstać też infrastruktura towarzysząca i techniczna - m.in. hotele, obiekty handlowo-usługowe, parkingi. Park rozrywki ma powstać na terenie zajmującym 185 ha, z czego ok. 100 ha ma być zabudowane. Dla porównania, Energylandia w Zatorze ma powierzchnię 70 ha.