Wielki park rozrywki na Mazurach. Jest decyzja gminy
Coraz bliżej wielkiej inwestycji niedaleko Olsztynka. Burmistrz podjął decyzję o nadaniu rygoru natychmiastowej wykonalności uzgodnieniom środowiskowym. Park rozrywki ma rocznie przyjmować około 2 mln osób.
Burmistrz Olsztynka, Robert Waraksa, podjął decyzję o nadaniu rygoru natychmiastowej wykonalności uzgodnieniom środowiskowym dotyczącym inwestycji w budowę parku rozrywki w Łutynówku. Ta decyzja otwiera drogę dla inwestora do ubiegania się o pozwolenie na budowę. Jak informuje "Gazeta Olsztyńska", park ma przyciągać rocznie nawet 2 miliony gości.
RDOŚ daje zielone światło, ale pod pewnymi warunkami
W kwietniu Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Olsztynie uzgodnił realizację inwestycji, która polega na budowie parku rozrywki w Łutynówku w gminie Olsztynek. Przeprowadzona przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Olsztynie szczegółowa i dogłębna analiza raportu o oddziaływaniu tej inwestycji na środowisko, w tym na chronione populacje zwierząt i siedliska przyrodnicze wykazała, że przy zastosowaniu nałożonych działań minimalizujących, nie dojdzie do negatywnego oddziaływania zamierzenia na środowisko".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Problemy w komisji? "Rozdźwięk między interpretacją przepisów"
Rodzinny park rozrywki ma powstać na terenie zajmującym 185 ha, z czego ok. 100 ha ma być zabudowane. Inwestycja będzie realizowana etapowo, przez kilka lat. Ma to być atrakcja sezonowa, działająca od maja do końca października. Inwestorem jest spółka VILLAGE ze Rzgowa.
Planowana inwestycja na Mazurach ma być w sąsiedztwie cennego przyrodniczo terenu — Obszaru Chronionego Krajobrazu Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej. Kilka kilometrów od Łutynówka, w Nadrowie, znajduje się rezerwat Bagna Nadrowskie dla populacji żółwia błotnego.
Tematyczny park rozrywki na Mazurach
Burmistrz Olsztynka Robert Waraksa informował, że w planach inwestora, rozłożonych na kilka lat, jest stworzenie tematycznego parku rozrywki, w tym zagospodarowanie istniejących obiektów po byłym gospodarstwie rolnym oraz budowa m.in. karuzeli dla dzieci, minicoasterów, strefy familijnej ze spływami wodnymi, kolejki widokowej, a także strefy Water Parku, obejmującej baseny kąpielowe, zjeżdżalnie, plaże z leżakami.
Ma powstać też infrastruktura towarzysząca i techniczna, m.in. hotele, obiekty handlowo-usługowe, parkingi.
Według inwestora przewidywana powierzchnia terenu objętego planowaną zabudową parku wyniesie ok. 100 ha. Tereny nieobjęte zabudową pozostaną biologicznie czynne. To tereny lasów, zadrzewień, tereny zieleni naturalnej, tereny rolne.