Trwa ładowanie...
d3j6thm
d3j6thm

Kaczyński rozmawiał z premierem Węgier Orbanem

Rozszerzenie relacji gospodarczych, w tym energetycznych, to niektóre tematy środowej rozmowy prezesa PiS, kandydata na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego z premierem Węgier Victorem Orbanem - powiedział europoseł PiS Paweł Kowal.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3j6thm

Zdaniem Kowala, który uczestniczył w spotkaniu, bardzo istotne jest to, że premier Węgier z pierwszą wizytą wybrał się właśnie do Warszawy. - To pokazuje, że traktuje on kontakty z Polską, jako uprzywilejowane, a Jarosław Kaczyński odpowiedział na to bardzo pozytywnie - mówił.

Europoseł relacjonował, że rozmówcy kilkakrotnie podejmowali temat partii premiera Orbana - Fidesz, która zwyciężyła w kwietniowych wyborach parlamentarnych, zdobywając konstytucyjną większość ponad dwóch trzecich miejsc w parlamencie (263 z 386 mandatów). - Jest to zwycięstwo wartości i widać, że w Europie Środkowej będą zwyciężały partie, które odpowiadają na realne oczekiwania obywateli, odwołują się do poważnej polityki i do poważnych problemów - powiedział Kowal.

Podkreślił, że Kaczyński i Orban przedyskutowali kwestie związane z rozszerzeniem relacji gospodarczych, energetycznych, w Europie Środkowej. Dodał, że "dość szczegółowo" omówiono także relacje między obu krajami również w innych dziedzinach, tym bardziej, że było to spotkanie dwóch polityków, którzy mają duże doświadczenia na najwyższych stanowiskach w państwie.

Wcześniej, we wtorek Victor Orban rozmawiał z premierem Donaldem Tuskiem.

d3j6thm

Podziel się opinią

Share
d3j6thm
d3j6thm