Trwa ładowanie...

Kalendarz promocji w 2018 r. Wiemy, kiedy najlepiej robić zakupy

Wraz z końcem świąt Bożego Narodzenia rozpoczęły się wyprzedaże, które potrwają nawet do lutego. W kolejnych miesiącach czekają nas kolejne okazje.

Kalendarz promocji w 2018 r. Wiemy, kiedy najlepiej robić zakupyŹródło: Agencja Gazeta, fot: Marcin Stepien / Agencja Gazeta
d4g78hr
d4g78hr

Choć sklepy w Polsce już przed świętami kusiły obniżkami, to jednak dopiero po Bożym Narodzeniu rozpoczęła się prawdziwa wyprzedaż. Będzie trwała nawet do lutego i zapewne wtedy przeceny będą największe. Najmniejszy będzie już jednak wybór - zauważa firma PayU, która przygotowała kalendarz wyprzedaży.

Kolejne wielkie przeceny w kwietniu

Firma zwraca w nim uwagę, że dodatkowych obniżek można się spodziewać w połowie stycznia, kiedy sklepy będą oferować produkty dla babć i dziadków. Ich święta przypadają odpowiednio na 21 i 22 stycznia. W lutym handlowcy szykują oferty z okazji końca karnawału oraz oczywiście Walentynek.

Na początku marca - tuż przed dniem kobiet - należy spodziewać się promocji w sklepach z biżuterią i kosmetykami. 15 marca to z kolei Dzień Konsumenta i wówczas również niektóre sklepy przygotowują promocje.

d4g78hr

Do kolejnych obniżek trzeba poczekać do początku kwietnia. Po Wielkanocy, która przypada w tym roku 1 kwietnia, powinny już ruszyć tzw. wyprzedaże międzysezonowe.

Zobacz także: Walki w dyskontach. Oto ulubiony sport Polaków

Pod koniec kwietnia w sklepach można spodziewać się przecen produktów związanych z grillowaniem. Przy dobrym rozplanowaniu urlopów weekend majowy można rozpocząć już 28 kwietnia. 3 maja wypada w czwartek, więc wolne można "ciągnąć" aż do niedzieli 6 maja. W maju obniżki dotyczyć będą jeszcze produktów dla mam oraz dla dzieci.

Czerwiec - pora na letnie wyprzedaże

W połowie czerwca sieci handlowe rozpoczynają już letnią ofensywę i przygotowują przedsezonowe promocje. Przed 23 czerwca w specjalnych ofertach są także prezenty dla ojców.

d4g78hr

Od połowy sierpnia można spodziewać się już oferty szkolnej Szczególnym czasem będzie pierwszy weekend września, bo rozpoczęcie roku szkolnego przypada tym razem na 3 września. Pod koniec miesiąca drobnych akcji sprzedażowych można się spodziewać z okazji dnia chłopaka.

Jesień pod znakiem Black Friday

Październik, poza ofertami na Halloween, powinien upłynąć spokojnie. Niektóre sklepy mogą włączyć się również w tym okresie do tzw. nocy zakupów. Jej termin nie jest jednak jeszcze znany.

Listopad to oczywiście Black Friday, który przypada 23. dnia miesiąca. Rok 2017 pokazał, że obniżki w wielu sklepach będą trwały cały poprzedzający piątek tydzień.

Przy okazji Black Friday trzeba mieć jednak oczy szeroko otwarte. Wiele z "promocji" to w rzeczywistości fikcja. Analiza Deloitte wykazała, że średnia obniżka wyniosła tego dnia zaledwie 1,3 proc. A część sklepów wręcz podniosła ceny.

Szaleństwo zimowych zakupów

Najgorętszym pod względem zakupów miesiącem jest co roku grudzień. Wówczas promocja goni promocję. Jak zwraca uwagę PayU, ceny w sklepach determinują: Dzień Darmowej Dostawy, Mikołajki (6 grudnia), święta Bożego Narodzenia (25-26 grudnia), Sylwester (31 grudnia) i początek wyprzedaży sezonu jesień-zima (27 grudnia).

d4g78hr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g78hr