Trwa ładowanie...

Kampania "Sprawiedliwe sądy" kosztowała jednak 8 mln, a nie 19 mln zł?

Kampania "Sprawiedliwe sądy" kosztowała Polską Fundację Narodową 8 mln zł - dowiedziało się radio RMF FM. To o 11 mln zł mniej, niż miał początkowo wynosić budżet tej kampanii wspierającej rządową reformę sądownictwa. Po krytyce akcji najprawdopodobniej podjęto decyzję o jej zastopowaniu.

Kampania "Sprawiedliwe sądy" kosztowała jednak 8 mln, a nie 19 mln zł?Źródło: Agencja Gazeta, fot: Przemek Wierzchowski
d3v91tz
d3v91tz

Choć Polska Fundacja Narodowa planowała wydać 19 mln zł na kampanię prowadzoną na billboardach, w internecie i w telewizji, ostatecznie rachunek wyszedł o przeszło połowę mniejszy.

Skąd ta różnica? Jak dowiedziało się radio RMF FM, jedną z przyczyn było nagłośnienie kampanii w mediach, przez co PFN - jak twierdzą jej władze fundacji - mogła ograniczyć zakres kampanii.

Drugą przyczyną oszczędności miała być rezygnacja z kampanii poza granicami Polski.

"Niech zostanie tak jak było" - o co chodzi w akcji Polskiej Fundacji Narodowej?

Jak jednak zapowiedział minister kultury Piotr Gliński w wywiadzie dla RMF FM, PFN powróci do zagranicznej kampanii.

d3v91tz

Polska Fundacja Narodowa została powołana przez premier Beatę Szydło jeszcze w 2016 roku, ale zaczęła działać dopiero w bieżącym roku.

Budżet PFN to nawet pół miliarda złotych wpłaconych przez spółki Skarbu Państwa.

Zadaniem fundacji ma być obalanie stereotypów o polskiej gospodarce i gwarantowanie "nieosiągalnych wcześniej projektów na skalę Polski, Europy i świata".

Jak się jednak okazało, PFN zamiast "obalać stereotypy Polski za granicą", zorganizowało kampanię o zasięgu krajowym piętnującą patologie polskiego sądownictwa i promującą rządowe reformy.

d3v91tz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v91tz