Trwa ładowanie...

Kasy samoobsługowe w Biedronce. Testy na razie w Warszawie i Gdańsku

Biedronka kolejny raz próbuje wprowadzić kasy samoobsługowe. Testy przeprowadzone w 2013 r. nie wyszły poza fazę pilotażową, ale dyskont postanowił spróbować jeszcze raz. Urządzenia pojawiły się w Gdańsku i w Warszawie. Tym razem akceptują tylko płatności kartą.

Kasy samoobsługowe w Biedronce. Testy na razie w Warszawie i GdańskuŹródło: PAP, fot: Wojciech Pacewicz
d23gguc
d23gguc

W sklepach sieci Biedronka pojawiły się pierwsze kasy samoobsługowe - czytamy na portalu wiadomoscihandlowe.pl. Jeśli testy kas wypadną korzystnie, urządzeń pojawi się więcej.

Instalacja kas samoobsługowych odbyła się na przełomie sierpnia i września 2017 r. - w Warszawie zamontowano ich pięć, a w Gdańsku trzy. Z nieoficjalnych informacji portalu wynika, że to nie jedyne kasy samoobsługowe, jakie pojawią się w tym roku w Biedronkach.

Zobacz też: Portugalczycy coraz chętniej inwestują w Polsce. Liderem Biedronka

Testy kas już raz zawiodły. Biedronka próbuje nowych rozwiązań

W 2013 r. kasy samoobsługowe były testowane przez sieć w Warszawie. Urządzenia akceptowały jednak tylko gotówkę. Teraz w kasach samoobsługowych będzie można płacić tylko kartą.

d23gguc

Biedronka ma coraz większe problemy ze znalezieniem pracowników. Kolejna próba wprowadzenia kas może być dla niej nie tylko dobrą decyzją, ale i jedynym wyjściem.

- Biedronka przed startem tegorocznych testów miała obawy, czy wprowadzenie kas samoobsługowych nie zmniejszy koszyka zakupowego klientów. Jednak, jak słyszymy od jednego z przedstawicieli Jeronimo Martins, sprzedaż się nie załamała, lecz "idzie bardzo dobrze". Firmie sprzyja m.in. coraz większa znajomość technologii wśród klientów, a także asortyment, którego podstawą w dyskontach są produkty pakowane - czytamy w serwisie wiadomoscihandlowe.pl.

d23gguc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23gguc