Trwa ładowanie...
d3tl4hb
lotnisko

Katowickie lotnisko w internecie po ukraińsku i włosku

Ruszyła ukraińska wersja strony internetowej Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. To odpowiedź na rosnące zainteresowanie Ukraińców lotami z i na podkatowickie lotnisko. Do końca roku uruchomiona będzie też strona po włosku.

Share
d3tl4hb

_ Ukraińscy pasażerowie stanowią znaczną, wciąż rosnącą grupę klientów portu. To efekt m.in. uruchomienia z początkiem tego roku połączenia na trasie Katowice-Kijów _- wyjaśnił w poniedziałek rzecznik lotniska, Cezary Orzech.

Połączenie linii Wizz Air z Katowic do Kijowa było pierwszym połączeniem ukraińskiej stolicy z portem regionalnym w Polsce oraz jednym z pierwszych niskokosztowych połączeń na ukraińskim rynku. Od początku cieszy się dużym powiedzeniem.

_ Wypełnienie samolotów na tej trasie jest niezmiennie duże _- ocenił Orzech. Średnio maszyny obsługujące trasę między Kijowem a Katowicami są pełne mniej więcej w trzech czwartych. Dla wielu ukraińskich pasażerów Katowice stały się portem przesiadkowym, skąd latają do innych krajów Europy.

d3tl4hb

Włoskojęzyczna wersja strony internetowej, która ruszy jesienią, ma m.in. zwiększyć zainteresowanie lotami na Śląsk wśród włoskich turystów. Obecnie wśród pasażerów latających z Włoch dominują przedstawiciele firm, m.in. motoryzacyjnych, które mają swoje zakłady w regionie. Z połączeń korzysta też wielu polskich turystów, włoskich - znacznie mniej. Katowice mają bezpośrednie połączenia z Rzymem, Turynem, Mediolanem i Bolonią. Niebawem ruszy połączenie do Wenecji.

Po uruchomieniu ukraińskiej wersji strony internetowej lotniska, jest ona dostępna w sześciu językach: oprócz polskiego także po angielsku, francusku, niemiecku i czesku. Włoska wersja będzie siódmą. Według Orzecha, stron w tylu językach nie ma żadne inne regionalne lotnisko w Polsce.

Przedstawiciele podkatowickiego portu podkreślają, że mimo ogólnego spadku liczby pasażerów w branży lotniczej, tegoroczne wyniki lotniska są zadowalające. Po ośmiu miesiącach roku spadek liczby pasażerów sięgnął 4,5 proc. i należał do najniższych wśród polskich lotnisk. Zmniejszyła się liczba pasażerów w połączeniach regularnych, wzrosła natomiast ilość czarterów.

W samym sierpniu w Pyrzowicach odprawiono ponad 281 tys. osób, ponad 3 tys. więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Wzrost dotyczył zarówno czarterów, jak i ruchu regularnego. Od początku roku do końca sierpnia lotnisko odprawiło 1 636 973 podróżnych. W całym ubiegłym roku było to niespełna 2,6 mln osób. W tym roku port liczy na podobny wynik.

d3tl4hb

Podziel się opinią

Share
d3tl4hb
d3tl4hb