Trwa ładowanie...

Koniec jaj klatkowych. Ta sieć zmienia zdanie i wycofuje szybciej

Niemiecka sieć spożywcza dodała gazu ws. jaj. Wcześniej Kaufland zapowiadał, że jaja klatkowe znikną z ich sklepów w 2025 r. W poniedziałek zadeklarowali, że nie kupisz ich już od 2022 r. Skąd ten pośpiech?

Sieci walczą jajami o serca wrażliwych ekologicznie klientów.Sieci walczą jajami o serca wrażliwych ekologicznie klientów.Źródło: Flickr, fot: Victor Camilo CC BY 2.0. Flickr
d3rsuqe
d3rsuqe

Za wcześnie jednak, by ekolodzy chłodzili szampana. Kaufland w specjalnym komunikacie doprecyzowuje zapowiedź. Deklaracja wycofania jaj klatkowych uzależniona jest od współpracy z partnerami handlowymi sieci.

Firma wyraża jednak nadzieję, że już w styczniu przyszłego roku wszystkie jaja na półkach sklepów należących do sieci Kaufland będą z chowu ściółkowego lub wolnego wybiegu.

Wypadek z udziałem auta SOP. Mamy nagranie

Jak się też okazuje, deklaracja nie kończy się na świeżych jajach. Sieć zadeklarowała, że nie będzie miejsca dla jaj z chowu klatkowego w produktach tzw. marek własnych.

d3rsuqe

Spółka chwali się też, że już obecnie jaj z klatek nie ma w licznych makaronach, gofrach i słodkich bułkach. Ska∂ jednak to przyspieszenie? Odpowiedź wydaje się prosta. Ostra konkurencja nakazuje ścigać się w każdej kategorii.

Jak już pisaliśmy na początku grudnia 2020 r., Biedronka pierwsza zapowiedziała przyspieszenie realizacji swojej obietnicy usunięcia z oferty jaj z chowu klatkowego. Sieć zaprzestanie ich sprzedaży do końca tego roku. W niektórych regionach firma wycofa jaja klatkowe jeszcze szybciej.

Jak zapowiedzieli tak też zrobili. Od początku 2021 roku jaj z klatek, czyli tzw. "trójek" już nie można kupić w sklepach sieci w stolicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3rsuqe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rsuqe