Trwa ładowanie...
d20ecec

KE na razie bez zastrzeń ws. planowanej koncentracji tarnowskich Azotów i ZA Puławy

06.01. Warszawa (PAP) - W związku z tym, że do 4 stycznia Komisja Europejska nie poinformowała Zakładów Azotowych w Tarnowie o poważnych wątpliwościach dotyczących planowanej...

Share
d20ecec

06.01. Warszawa (PAP) - W związku z tym, że do 4 stycznia Komisja Europejska nie poinformowała Zakładów Azotowych w Tarnowie o poważnych wątpliwościach dotyczących planowanej koncentracji, zarząd spółki liczy, że zgoda taka zostanie wydana do 18 stycznia - podała spółka w komunikacie.

Spółka podaje, że w piątek upłynął termin, w którym zgodnie z przyjętym przez Dyrekcję Generalną ds. Konkurencji dokumentem dotyczącym najlepszych praktyk w zakresie prowadzenia postępowań w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw, KE powinna poinformować Azoty Tarnów o tym, że występują poważne wątpliwości dotyczące planowanej koncentracji.

"Komisja Europejska nie zgłosiła nam żadnych wątpliwości. Co prawda nie jest to prawnie wiążące dla Komisji, liczymy jednak na to, że jeśli nie było dotychczas zastrzeżeń, to otrzymamy zgodę na koncentrację do 18 stycznia" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym Jerzy Marciniak, prezes Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach.

Jednocześnie spółka poinformowała, że jeżeli zgoda Komisji Europejskiej nie zostanie wydana do 16 stycznia, zarząd rozważy podjęcie decyzji o nabyciu akcji ZA Puławy "w oparciu o art. 7(2) Rozporządzenia Rady (WE)", zgodnie z którym spółka może nabyć akcje przed uzyskaniem zgody na koncentrację, tak aby termin wydania decyzji przez KE nie miał wpływu na harmonogram oferty akcji serii D i aby rozliczenie oferty nastąpiło w terminie przewidzianym w prospekcie emisyjnym.

d20ecec

"W takim przypadku do czasu uzyskania zgody Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach nie będą mogły wykonywać prawa głosu z akcji nabytych w wyniku przeprowadzenia oferty, natomiast będą mogły wykonywać prawo głosu z akcji posiadanych wcześniej, kupionych w wezwaniu ogłoszonym 13 lipca 2012 roku" - podano w komunikacie.

W piątek ZA Tarnów poinformowały, że cena emisyjna akcji serii D, skierowanych do akcjonariuszy ZA Puławy, została ustalona na 44 zł. Zapisy na akcje odbędą się od 7 do 10 stycznia 2013 roku.

Tarnów w połowie lipca wezwał do sprzedaży 6.116.800 akcji Puław, stanowiących 32 proc. walorów, po 110 zł za akcję. W wezwaniu złożono zapisy na 10,3 proc. akcji. Ok. 10 proc. akcji sprzedała w wezwaniu Kompania Węglowa, natomiast zbycie przez Skarb Państwa pozostałych akcji Puław ma nastąpić w drodze wymiany akcji.

W lipcu walne Azotów Tarnów upoważniło zarząd do emisji akcji o łącznej wartości nominalnej do 240.432.915 zł. Zostaną one zaoferowane wyłącznie akcjonariuszom Puław. Parytet wymiany wyniesie 2,5 akcji Tarnowa za jedną akcję Puław. (PAP)

ana/

d20ecec
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20ecec