Trwa ładowanie...
d2jocd8
17-03-2016 18:59

KGHM planuje 2,53 mld zł inwestycji rzeczowych i 1,49 mld zł kapitałowych w br.

Warszawa, 17.03.2016 (ISBnews) - KGHM Polska Miedź planuje na ten rok 2,53 mld zł inwestycji rzeczowych i 1,49 mld zł inwestycji kapitałowych, podała spółka.

d2jocd8

"Na 2016 r. jednostka dominująca zakłada realizację inwestycji rzeczowych na kwotę 2 530 mln zł oraz kapitałowych w wysokości 1 488 mln zł. Wysoki poziom nakładów inwestycyjnych wynika w dużej mierze z konieczności zakończenia rozpoczętych inwestycji związanych ze zmianą technologii w hutnictwie oraz z planowanego wsparcia w formie pożyczki właścicielskiej działalności operacyjnej kopalni Sierra Gorda oraz aktywów górniczych KGHM International LTD w obecnych niekorzystnych warunkach makroekonomicznych" - czytamy w raporcie rocznym.

Spółka zaplanowała także środki na zagraniczne projekty rozwojowe w obszarze rozwoju bazy zasobowej (Ajax, Victoria, Sierra Gorda Oxide) związane z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń i prowadzonymi analizami.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.
(ISBnews)

d2jocd8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jocd8