Trwa ładowanie...
solaris

KIO uwzględniła odwołanie Solarisa w przetargu na autobusy elektryczne

Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołanie firmy Solaris Bus & Coach dotyczące przetargu na 10 autobusów elektrycznych dla Warszawy. Solaris potwierdza gotowość dostarczenia autobusów.

Share
KIO uwzględniła odwołanie Solarisa w przetargu na autobusy elektryczne
Źródło: AFP, Fot: Janek Skarżyński
d2eghcu

Jak poinformował w imieniu spółki Solaris Mateusz Figaszewski, firma we wtorek otrzymała od KIO informację o uwzględnieniu odwołania.

- Tym samym w przetargu na dostawę 10 autobusów elektrycznych dla Warszawy oferta firmy Solaris uznana została za najkorzystniejszą. Potwierdzamy naszą gotowość do wyprodukowania autobusów i czekamy na ruch zamawiającego - powiedział PAP Mateusz Figaszewski.

d2eghcu

Firma złożyła odwołanie w KIO na początku maja. Dotyczyło ono wyboru dokonanego przez Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie w sprawie dostawy 10 autobusów elektrycznych.

W postępowaniu przetargowym wpłynęły dwie oferty. Cena w ofercie firmy Solaris za jeden autobus elektryczny wynosiła 1 mln 780 tys. zł netto, natomiast cena ze jeden autobus produkcji chińskiej zaoferowany przez konkurenta wynosiła ok. 1 mln 266 tys. zł netto.

Odwołanie złożono ze względu na rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia. Spółka wnioskowała o odrzucenie oferty konkurenta i wybór autobusów marki Solaris.

d2eghcu

Podziel się opinią

Share
d2eghcu
d2eghcu