Trwa ładowanie...
dy8kmqy
dy8kmqy

KNF nałożyła kary na 14 biur usług płatniczych za nieprzekazanie informacji

Warszawa, 22.09.2015 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła na 14 biur usług płatniczych kary pieniężne: w wysokości po 900 zł na 12 biur, 1200 zł na 1 biuro i 400 zł na 1 biuro, za naruszenie obowiązków informacyjnych określonych w ustawie o usługach płatniczych, podała Komisja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dy8kmqy

Naruszenia polegały na "nieprzekazaniu KNF w ustawowym terminie informacji o łącznej wartości i liczbie transakcji płatniczych wykonanych w II lub III kwartale 2014 r. albo niezłożeniu KNF w ustawowym terminie dokumentu potwierdzającego zawarcie kolejnej umowy gwarancji bankowej albo ubezpieczeniowej albo umowy ubezpieczenia zawartej przed upływem terminu obowiązywania umowy poprzedniej" - czytamy w komunikacie.

Ukarane biura usług płatniczych to 13 osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą i jedna spółka z o.o., dla których świadczenie usług płatniczych to działalność dodatkowa. W przypadku ponownych naruszeń obowiązków przez te biura usług płatniczych, KNF rozważy nałożenie wyższych kar, podano również.

(ISBnews)

dy8kmqy

Podziel się opinią

Share
dy8kmqy
dy8kmqy