Trwa ładowanie...
d1aeg00
d1aeg00

KNF nałożyła na MNI do 1 mln zł kary za przekroczenie 33% Hyperiona bez wezwania

Warszawa, 22.09.2015 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła na MNI karę pieniężną w maksymalnej wysokości 1 mln zł za przekroczenie 33% ogólnej liczby głosów w spółce Hyperion bez ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji spółki Hyperion w liczbie zapewniającej osiągnięcie 66% ogólnej liczby głosów, podał Urząd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1aeg00

"Nałożenie na MNI kary pieniężnej nastąpiło w związku z naruszeniem art. 73 ust. 1 ustawy o ofercie, nakładającego obowiązek ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji w związku z zamiarem nabycia akcji spółki publicznej w liczbie uprawniającej do wykonywania ponad 33% ogólnej liczby głosów. Wezwanie zaś powinno obejmować akcje w liczbie zapewniającej osiągnięcie 66% ogólnej liczby głosów" - czytamy w komunikacie.

KNF w zakończonym postępowaniu stwierdziła, że w związku z transakcjami zawartymi na rynku regulowanym w dniu 4 kwietnia 2011 r. udział spółki w ogólnej liczbie głosów Hyperiona w dniu 7 kwietnia 2011 r. przekroczył próg 33% bez uprzedniego ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji tej spółki w liczbie zapewniającej osiągnięcie 66% ogólnej liczby głosów.

"Powyższe uprawniało KNF do nałożenia kary pieniężnej przewidzianej w art. 97 ust. 1 pkt 3 ustawy o ofercie" - czytamy dalej.

d1aeg00

W skład grupy MNI wchodzą firmy działające w branży medialnej, w dziedzinie zaawansowanych usług dodanych do telefonii komórkowej, w telekomunikacji oraz turystyce. Spółka (początkowo jako Szeptel) jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1999 r.

(ISBnews)

d1aeg00

Podziel się opinią

Share
d1aeg00
d1aeg00