Trwa ładowanie...
d3rgvtg

KNF zaleciła mBankowi utrzymywanie 4,39 pkt proc. dodatk. wymogu kapitałowego

Warszawa, 26.10.2015 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła mBankowi utrzymywanie funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego na poziomie 4,39 pkt proc. w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych, podał bank.

Share
d3rgvtg

"23 października 2015 roku mBank S.A. otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) następujące zalecenia:

  1. utrzymywania przez mBank S.A. funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego na poziomie 4,39 pkt proc. w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych, który powinien składać się co najmniej w 75% z kapitału Tier I (co odpowiada 3,29 pkt proc.);
  2. zatrzymania przez mBank S.A. co najmniej 50% zysku wypracowanego w okresie od 1 stycznia 2014 roku do 31 grudnia 2014 roku" - czytamy w komunikacie. Zalecenie przedstawione w punkcie 1 powinno być respektowane przez mBank od dnia jego otrzymania do odwołania.

"Jednocześnie zarząd mBanku S.A. informuje, że na dzień otrzymania zaleceń KNF mBank S.A. już utrzymuje fundusze własne na poziomie spełniającym zalecenie przedstawione w punkcie 1 powyżej" - czytamy dalej.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.

(ISBnews)

d3rgvtg

Podziel się opinią

Share
d3rgvtg
d3rgvtg