Trwa ładowanie...
d1mnbjd

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Asseco P. w związku z emisją skierowaną do akcjonariuszy Asseco

09.11. Warszawa (PAP) - Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Asseco Poland w związku z ofertą publiczną akcji zwykłych na okaziciela serii K oraz zamiarem...

d1mnbjd
d1mnbjd

09.11. Warszawa (PAP) - Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Asseco Poland w związku z ofertą publiczną akcji zwykłych na okaziciela serii K oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym tych akcji - poinformowała KNF w komunikacie.

Prospekt zostanie upubliczniony 12 listopada. Oferującym jest Dom Maklerski PKO BP.

NWZ Asseco Poland w październiku zdecydowało o zmianie uchwały NWZ z kwietnia i obniżeniu minimalnego progu gwarantującego powodzenie emisji swap'owej dla akcjonariuszy Asseco Central Europe z 96 proc. do 80 proc. Zgodnie ze zmienioną uchwałą Asseco Poland wyemituje nie mniej niż 4.060.953 i nie więcej niż 6.095.238 akcji serii K. Emisja akcji nastąpi z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy Asseco Poland i będzie skierowana do akcjonariuszy Asseco Central Europe. Parytet wymiany akcji został ustalony na 2,1 akcji Asseco Central Europe za 1 akcję Asseco Poland.

Spółka informowała wcześniej, że celem obniżenia progu jest zwiększenie prawdopodobieństwa dojścia transakcji do skutku, a tym samym realizacja jednego z założeń strategii, mówiącej o uproszczeniu struktury grupy kapitałowej.

Wcześniej 25 kwietnia NWZ Asseco Poland podjęło uchwałę w sprawie emisji od 5.680.000 do 6.095.238 akcji serii K, które zostaną zaoferowane akcjonariuszom Asseco Central Europe. Zgodnie z tamtą uchwałą oferta miała dojść do skutku, jeśli Asseco osiągnie łącznie blisko 96 proc. akcji w Asseco CE.(PAP)

gsu/ ana/

d1mnbjd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mnbjd