Trwa ładowanie...
d11ov7u

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Feerum

03.04. Warszawa (PAP) - KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Feerum w związku z ofertą publiczną akcji serii C, D i E oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku...

Share
d11ov7u

03.04. Warszawa (PAP) - KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Feerum w związku z ofertą publiczną akcji serii C, D i E oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A, B, C, D, E oraz praw do akcji serii E - podała KNF na stronie internetowej.

Oferującym jest KBC Securities NV.

Pod koniec lutego prezes Feerum, Daniel Janusz, informował PAP, że spółka rozważa wejście na rynek główny GPW w I połowie 2013 r. Podał, że w ramach oferty spółka chce zaproponować akcje nowej emisji, a pozyskane środki przeznaczyłaby m.in. na inwestycje w nowe produkty i rozwój mocy wytwórczych.

d11ov7u

Feerum jest producentem kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Głównymi produktami Feerum są suszarnie i silosy wraz z oprzyrządowaniem. Spółka oferuje także montaż i usługi posprzedażowe.

Głównymi klientami Feerum są gospodarstwa rolne o powierzchni powyżej 100 ha, firmy skupujące zboże oraz zakłady przemysłowe m.in.: zakłady tłuszczowe, młyny, zakłady produkujące pasze oraz sektor biopaliw. Feerum zatrudnia obecnie ponad 180 osób.

W 2012 r. spółka zanotowała 8,1 mln zł zysku netto wobec 3,1 mln zł w 2011 r. Zysk operacyjny wzrósł w tym czasie do 9,2 mln zł z 4,1 mln zł, a przychody powiększyły się rdr do 55,6 mln zł z 51,2 mln zł. (PAP)

jow/ jtt/

d11ov7u

Podziel się opinią

Share
d11ov7u
d11ov7u