Trwa ładowanie...

Kobieta pokieruje szkołą Służby Więziennej

Płk Danuta Kalaman będzie pierwszą kobietą-komendantem Centralnego Ośrodka
Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu w 61-letniej historii tej szkoły. W przeddzień Dnia Kobiet
odebrała nominację od ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego

Kobieta pokieruje szkołą Służby Więziennej
d4k9phy
d4k9phy

Jak podało biuro prasowe resortu sprawiedliwości, płk Danuta Kalaman ukończyła psychologię na Uniwersytecie Śląskim i była pierwszym psychologiem zatrudnionym w Areszcie Śledczym w Częstochowie, gdzie na coraz wyższych stanowiskach pracowała kilkanaście lat. W 2007 r. otrzymała zadanie reorganizacji więzienniczego Ośrodka Doskonalenia Kadr w Kulach z oddziałem w Wiśle.

Ośrodek, którym od 8 marca będzie kierować płk Kalaman, rozpoczął działalność w 1950 r. jako Szkoła Pracowników Straży Więziennej w Szczypiornie (obecnie dzielnica Kalisza). Szkoła zmieniała nazwy: na Centrum Wyszkolenia Służby Więziennej w Szczypiornie, a od 1969 r. - Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej.

Zadaniem ośrodka było szkolenie zawodowe dla nowo przyjętych do Służby Więziennej na stanowiska oficerskie i podoficerskie w prowadzeniu działalności dydaktyczno-wychowawczej oraz organizowanie kursów dokształcania i doskonalenia zawodowego funkcjonariuszy SW. W 1987 r. podniesiono rangę kaliskiej placówki, która zyskała nazwę Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej.

Po 1989 r. programy nauczania ośrodka gruntownie zmodyfikowano, dostosowując je do standardów międzynarodowych. W tym czasie szkoła nawiązała współpracę z ośrodkami akademickimi. Od wielu lat organizuje się tam krajowe kongresy i sympozja penitencjarne.

Ośrodek prowadzi szkolenia dla przyszłych podoficerów, chorążych i oficerów SW oraz szkolenia specjalistyczne i doskonalące więzienną kadrę. Efektem ubiegłorocznej pracy dydaktycznej jest blisko pięć tysięcy absolwentów. Tegoroczny plan przewiduje przeszkolenie około sześciu tysięcy funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej.

d4k9phy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4k9phy