Trwa ładowanie...

Kocie kawiarnie to już przeszłość. Teraz furorę robi inne zwierzę

W poznańskiej kawiarni Szop można spotkać - a jakże - szopa. Placówkę sprawdzali już obrońcy praw zwierząt, ale nie mieli się do czego przyczepić. Rocky wciąż buszuje między nogami klientów i zagląda im do toreb w poszukiwaniu czegoś do zabawy.

Kocie kawiarnie to już przeszłość. Teraz furorę robi inne zwierzęŹródło: Pixabay/Facebook, fot: collage
d40exl1
d40exl1

Pierwsze informacje o kawiarni Szop pojawiły się w marcu. Jednak dopiero pod koniec czerwca zrobiło się o niej naprawdę głośno. To właśnie wtedy wprowadził się tam mały szop spod Krakowa.

Właściciel kawiarni, Oleksii Kurinnyi z Ukrainy, mówi w rozmowie z poznańską "Wyborczą", że u niego w kraju szopy nikogo nie dziwią. Można je spotkać spacerujące z właścicielami po miastach.

Zobacz także: Pomysł na biznes - kawiarnia z kotami

Szop jest jednocześnie największą atrakcją kawiarni i powodem największej krytyki. Na profilu lokalu na Facebooku można znaleźć komentarze osób niezadowolonych z trzymania dzikiego zwierzęcia w takim otoczeniu. W połowie sierpnia lokal odwiedził inspektor do spraw ochrony zwierząt, którego zaalarmowała Fundacja Viva!. Niczego złego jednak nie zaobserwował. Zasugerował jedynie budowę drabinki, po których Rocky mógłby chodzić i dokładne zabezpieczenie szafek ze słodyczami przed łasuchem.

Rocky nie przebywa w lokalu bez przerwy. Podobnie jak inni pracownicy ma swoje "dyżury", a weekendy spędza w domu. Regularnie wychodzi też na spacery. Niedawno na facebookowym fanpage'u kawiarni pojawił się również regulamin obchodzenia z szopem.

d40exl1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40exl1