Trwa ładowanie...

Kolejki przed brytyjskimi kantorami. W przypadku Brexitu funt może znacznie potanieć

Przed kantorami wymiany walut w brytyjskich miastach ustawiają się długie kolejki. Czekają w nich ludzie obawiający się znacznego spadku wartości funta, który według nich widocznie potanieje, jeśli Brytyjczycy zagłosują za opuszczeniem Unii Europejskiej.

Kolejki przed brytyjskimi kantorami. W przypadku Brexitu funt może znacznie potaniećFot: RUPTLY/x-news
d2o1xko
d2o1xko

Przed kantorami wymiany walut w brytyjskich miastach ustawiają się długie kolejki. Czekają w nich ludzie obawiający się znacznego spadku wartości funta, który według nich widocznie potanieje, jeśli Brytyjczycy zagłosują za opuszczeniem Unii Europejskiej. Dlatego masowo wykupują euro.

Brytyjska waluta podczas kampanii referendalnej była narażona na mocne wahania. Gdy przewagę w sondażach uzyskiwali zwolennicy Brexitu notowania funta w stosunku do dolara, euro i złotego gwałtownie spadały. Gdy szala przechylała się w kierunku zwolenników pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, funt zaczął odzyskiwać swoją wartość.

W stosunku do złotego, funt w ciągu ostatnich 2 tygodni podrożał o 18 groszy. Patrząc jednak na jego notowania od początku czerwca, zaliczył kilkugroszowy spadek.

W czwartek funt brytyjski jest wyceniany na 5,71 zł, a euro kosztuje 4,38 zł. **

Zobacz, jak zmieniała się wartość funta w czerwcu

d2o1xko
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o1xko