Trwa ładowanie...

Kolejne miasto w warmińsko-mazurskim ma obwodnicę

Coraz lepiej jeździ się na drogach województwa warmińsko-mazurskiego. W okolicach Ostródy udostępnione zostają dwa fragmenty S7 i DK16. Pierwsza z nich ominie Ostródę w kierunku północ-południe, zaś "szesnastka", choć tylko jedną nitką, w kierunku wschód - zachód. Równolegle kierowcy jadący z Olsztynka do Olsztyna pojadą już dwujezdniową trasą - aż do powstającej obecnie obwodnicy stolicy regionu.

Share
Kolejne miasto w warmińsko-mazurskim ma obwodnicęŹródło: WP.PL
d2kj9z4

Dobra wiadomość dla kierowców podróżujących po drogach województwa warmińsko-mazurskiego: od piątku 23 grudnia mogą jechać niemal całą obwodnicą Ostródy w ciągu ekspresowej "siódemki" dwoma jezdniami - donosi lokalny serwis Olsztyn.com.pl.

Dostępna dla ruchu jest też jedna jezdnia obwodnicy Ostródy w ciągu DK16. W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi niedokończone zostały prace na jednej nitce mostu, co spowodowało, że jezdnia pozostanie niedostępna do czasu zakończenia prac na obiekcie. To może potrwać do wiosny.

Obwodnica Ostródy w ciągu S7, od węzła Ostróda Północ do węzła Ostróda Południe, jest częścią inwestycji polegającej na budowie dwóch odcinków dróg o łącznej długości 18,4 km z czego 9,7 km w ciągu S7 i 8,7 km w ciągu DK 16. W ramach zadania wybudowano 9 wiaduktów drogowych, 5 mostów, 1 przejście dla pieszych pod drogą S7, przejścia dla zwierząt niezbędne dla bezpiecznej migracji zwierzyny.

mapa drog olsztyn.com.pl
mapa drog Źródło: olsztyn.com.pl, fot: oprac. własne

Kończąca się inwestycja o wartości 1,3 mld zł polegała na budowie odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska. Powstały dwa węzły drogowe - Ostróda Północ na przecięciu z drogą wojewódzką nr 530 i Ostróda Południe na skrzyżowaniu z DK 16. Wraz z budową odcinka S7 została zrealizowana w ciągu drogi krajowej nr 16 obwodnica Ostródy od skrzyżowania z DK 15 w rejonie miejscowości Ornowo do węzła Ostróda Południe. Obwodnica Ostródy ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

d2kj9z4

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia udało się udostępnić drugą jezdnię drogi ekspresowej S51 Olsztyn - Olsztynek.

Dzięki wybudowaniu S51 Olsztyn uzyska bezpośrednie połączenie z resztą kraju poprzez sieć dróg ekspresowych i autostrad.

Zobacz też, dlaczego wato pojechać na Mazury:

Największe jeziora Mazur

d2kj9z4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kj9z4
d2kj9z4