Trwa ładowanie...
d2fc0ea

Kolejne zezwolenia na działalność w Łódzkiej SSE

Trzy kolejne spółki: Intelligent Logistic Solutions, S. i A. Pietrucha oraz MP Production uzyskały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W całym 2012 roku Strefa wydała w sumie 16 zezwoleń dla inwestorów.

d2fc0ea
d2fc0ea

Trzy spółki, które otrzymały z końcem roku zezwolenia, mają zrealizować inwestycje w Łodzi, podłódzkim Ksawerowie oraz w Turku (Wielkopolska) o łącznej wartości niemal 150 mln zł oraz stworzyć co najmniej 216 miejsc pracy - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik ŁSSE Marcin Kwintkiewicz.

Spółka Intelligent Logistic Solutions ma utworzyć w Łodzi nowoczesne centrum logistyczne oraz centrum IT wraz z serwerownią. Firma ma świadczyć kompleksowe usługi logistyczne obejmujące m.in. magazynowanie oraz przeładowywanie i transport towarów, a także usługi informatyczne oraz typu call center.

W związku z tą inwestycją spółka zamierza zainwestować co najmniej 45 mln zł oraz zatrudnić przynajmniej 200 pracowników - dodał Kwintkiewicz.

Na terenie podstrefy Turek (woj. wielkopolskie) firma MP Production zamierza zbudować i uruchomić Wytwórnię Gazów Skroplonych obejmującą zakład kriogenicznego rozkładu powietrza.

d2fc0ea

Firma należy do grupy Messer Polska - producenta i dostawcy gazów technicznych, spożywczych, medycznych oraz gazów specjalnych. Spółka chce zainwestować w Turku co najmniej 102,5 mln zł oraz zatrudnić przynajmniej 10 nowych pracowników.

Co najmniej 1,2 mln zł zamierza natomiast wydać spółka S. i A. Pietrucha wpodstrefie ŁSSE w podłódzkim Ksawerowie. Firma, która jest jednym z największych producentów parapetów z tworzyw sztucznych w Europie, chce rozbudować swój zakład. Spółka zamierza zatrudnić sześciu nowych pracowników oraz utrzymać dotychczasowe 36 etatów.

W tym roku ŁSSE wydało w sumie 16 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Firmy, które je otrzymały, mają zainwestować co najmniej 682,9 mln zł oraz utworzyć 715 nowych miejsc pracy i utrzymać dotychczasowe 572.

Największą inwestycją, na jaką wydano zezwolenie w 2012 r., jest budowa fabryki produkującej artykuły żywnościowe w podstrefie w Kutnie. Spółka UMA Investments ma zainwestować tam ponad 225 mln zł oraz stworzyć minimum 40 miejsc pracy.

d2fc0ea

W przyszłym roku ŁSSE ma szansę (czeka na decyzję rządu) powiększyć swój obszar z 1276 ha do 1298 ha. Stanie się tak dzięki m.in. włączeniu do strefy terenów prywatnych, na których siedem firm chce zainwestować w sumie ponad 300 mln zł.

Przez ponad 15 lat istnienia Łódzkiej Strefy wydano już 218 zezwoleń oraz przeprowadzono inwestycje o łącznej wartości ponad 9,6 mld zł; dzięki nim przedsiębiorcy utworzyli 26 tys. miejsc pracy. ŁSSE składa się z 44 podstref w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim.

d2fc0ea
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fc0ea