Trwa ładowanie...
sąd
28-10-2016 18:16

Kolejny pozew grupowy frankowiczów. Sąd przyjął go do rozpatrzenia

Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał w piątek postanowienie o przyjęciu do rozpoznania w postępowaniu grupowym pozwu kredytobiorców frankowych przeciwko BPH S.A .- poinformował pełnomocnik grupy ok. 700 kredytobiorców Mariusz Korpalski.

Kolejny pozew grupowy frankowiczów. Sąd przyjął go do rozpatrzeniaFot: Reporter
d2nkglb
d2nkglb

Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał w piątek postanowienie o przyjęciu do rozpoznania w postępowaniu grupowym pozwu kredytobiorców frankowych przeciwko BPH S.A. - poinformował pełnomocnik grupy ok. 700 kredytobiorców Mariusz Korpalski.

To już drugi przyjęty w tym tygodniu do rozpatrzenia pozew grupowy frankowiczów.

- Takie decyzje sądów powinny być standardem, ale do tej pory sądy odmawiały przyjmowania pozwów grupowych, twierdząc, że każda sprawa jest inna. Dlatego tym się zajęliśmy - powiedział mec. Korpalski.

Dodał, że pełnomocnicy frankowiczów podejmowali próby rozmów z bankiem BPH przed złożeniem pozwu, ale "bank najwyraźniej uznał, że proces mu się bardziej opłaci".

d2nkglb

- Nie komentujemy sprawy. W pierwszej kolejności bank zapozna się z pisemnym uzasadnieniem postanowienia sądu - powiedziała menadżer ds. PR banku BPH SA Joanna Nagierska.

Głównym akcjonariuszem banku BPH SA z siedzibą w Gdańsku jest grupa kapitałowa GE Money (część korporacji General Electric).

W poniedziałek pozew zbiorowy klientów Getin Noble Banku (ok. 300 osób) w sprawie niedozwolonych klauzul w umowach o kredyty we frankach szwajcarskich przyjął do rozpatrzenia warszawski sąd okręgowy. Odrzucone zostały tylko trzy pozwy indywidualne dotyczące umów kredytowych na działalność gospodarczą.

Frankowicze oczekują, że sądy będą potwierdzać, iż klauzule w ich umowach były abuzywne (co już zapadło w kilku wyrokach sądowych), a także, co z tego wynika - czy np. umowa jest nieważna, a kredyt należy traktować jako złotówkowy.

d2nkglb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nkglb