Trwa ładowanie...

Kolejny wielki projekt Kulczyka skazany na sukces?

Amerykański inwestor Larry Silverstein chce zainwestować w Polsce grube miliony. Łączy siły z najbogatszym Polakiem Janem Kulczykiem. Efektem mają być projekty warte 666 milionów dolarów w ciągu 5-7 lat - pisze "Bloomberg".

Share
Kolejny wielki projekt Kulczyka skazany na sukces?
Źródło: AFP, Fot: Wojtek Radwański
d1f9s7y

Inwestorzy dokonali już pierwszych zakupów. W sierpniu zakupili w Warszawie ośmiopiętrowy biurowiec. A to dopiero początek wspólnej przygody obydwu biznesmenów.

Firma Kulczyk Silverstein Properties zamierza zbudować wieżowiec Chmielna Tower. Pierwotnie miał to być prawdziwy gigant wysoki na 282 m (dla porównania Pałac Kultury i Nauki - 231 m). Potem najbogatszy Polak zrewidował swoje plany i obniżył jego wysokość o połowę. I najprawdopodobniej nowy biurowiec miał właśnie 130-140 m wysokości.

d1f9s7y

Spółka może zainwestować nawet 1,33 mld USD, z czego 666 mln to środki własne inwestorów. Reszta będzie pochodzić z kredytów. Sam Kulczyk myśli o stworzeniu portfolio 13-17 budynków, głównie biurowców.

Larry Silverstein jest znanym nowojorskim inwestorem. Zbudował biurowce, które powstały na miejscu zburzonych w atakach 11 września wieżowców World Trade Center. Do jego firmy Silverstein Properties należą także hotel Four Seasons w Walt Disney World Resort w Orlando na Florydzie.

d1f9s7y

Podziel się opinią

Share
d1f9s7y
d1f9s7y