ycipk-3dxtwz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
ukraina

Koncern BP oferuje mediacje między Zachodem a Rosją

Brytyjski koncern paliwowy BP zaoferował w czwartek pomoc Zachodowi w rozmowach z Rosją w związku z sytuacją na Ukrainie. BP chce wykorzystać do tego swą obecność na rosyjskim rynku energetycznym - powiedział dyrektor koncernu Bob Dudley.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koncern BP oferuje mediacje między Zachodem a Rosją
(AFP, Fot: Leon Neal)
ycipk-3dxtwz

Agencja Reutera przypomina, że BP ma duże wpływy na rosyjskim rynku energetycznym, a do tego jest właścicielem niecałych 20 procent akcji w państwowym koncernie Rosnieft.

- Będziemy chcieli przekonywać, przez naszą działalność biznesową, że wzajemne zależności między Rosją jako dostawcą surowców energetycznych a Europą jako ich odbiorcą są elementem bezpieczeństwa i wzajemnego zaangażowania stron na wiele dziesięcioleci - oświadczył Dudley na dorocznym spotkaniu akcjonariuszy BP. Podkreślił jednocześnie, że ich pozycja na rosyjskim rynku umożliwia im pełnienie roli mostu łączącego Rosję z Zachodem.

Ropa naftowa z Rosji stanowi około 25 procent całości wydobycia koncernu BP. Firma kupuje tam także duże ilości gazu ziemnego. BP już miesiąc temu zapowiadało, że nie wycofa się z tamtego rynku i będzie chronić swoje inwestycje.

ycipk-3dxtwz

Tymczasem w czwartek unijni dyplomaci poinformowali, że Rosja, USA, Ukraina i UE przeprowadzą 17 kwietnia w Genewie rozmowy, podczas których spróbują wynegocjować zakończenie kryzysu ukraińskiego. (PAP)

lm/ mc/

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3dxtwz

ycipk-3dxtwz
ycipk-3dxtwz