ycipk-3l1o7g

Kończy się czas na rozliczenie PIT. Sprawdź, jak możesz to zrobić

Do końca kwietnia możemy złożyć zeznanie podatkowe. Lepiej to zrobić z błędem, niż nie zrobić wcale - tłumaczy ekspert.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kończy się czas na rozliczenie PIT. Sprawdź, jak możesz to zrobić
(WP.PL, Fot: fotolia / serq)
ycipk-3l1o7g

To ostatnie dni na złożenie zeznania podatkowego. Do czwartku włącznie wiele urzędów skarbowych wydłuża godziny urzędowania. Wszystko po to, żeby podatnicy zdążyli rozliczyć się z fiskusem. Mają na to czas do końca kwietnia.

Tak jest między innymi w trzecim urzędzie skarbowym w Warszawie-Śródmieściu - informuje zastępca naczelnika Iwona Potyralla. Od dziś do końca kwietnia urzędnicy będą dostępni od godziny 8 do 18.

Podatnicy będą mogli skonsultować swoje wątpliwości, wypełnić i złożyć PIT-y oraz, jeżeli będzie taka konieczność, zapłacić zaległy podatek.

ycipk-3l1o7g

Wizyta w oddziale urzędu skarbowego nie jest konieczna. Zeznanie podatkowe można wysłać też pocztą. Trzeba to zrobić nie później niż 30 kwietnia. Jak dodaje rozmówczyni Informacyjnej Agencji Radiowej, najważniejsze to wypełnić PIT.

Iwona Potyralla wyjaśnia, że lepiej złożyć zeznanie podatkowe nawet jeśli mamy co do niego wątpliwości. W ten sposób wypełniamy obowiązek. Po 1 maja, jeżeli zajdzie taka potrzeba, można dokonać korekty zeznania podatkowego.

Urzędnicy polecają rozliczanie się przez Internet. W tym roku tę metodę wybrało ponad 6 milionów 100 tysięcy osób.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3l1o7g

ycipk-3l1o7g
ycipk-3l1o7g