Trwa ładowanie...
d97ffb2

Konsorcjum Rafako i Mostostalu W-wa przedłużyło do 31 X ważność oferty na kontrakt w Jaworznie

27.09. Warszawa (PAP) - Konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa przedłużyło do 31 października 2013 roku termin ważności oferty na budowę bloku w Elektrowni Jaworzno - poinformował...

d97ffb2
d97ffb2

27.09. Warszawa (PAP) - Konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa przedłużyło do 31 października 2013 roku termin ważności oferty na budowę bloku w Elektrowni Jaworzno - poinformował Tauron w komunikacie.

"Konsorcjum przedłożyło także aneks do gwarancji bankowej wadialnej przedłużający okres ważności wadium do 31 października 2013 r. włącznie" - napisano w komunikacie.

W przetargu na budowę bloku o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III Tauron wybrał ofertę konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa za 4,4 mld zł netto. Ważność oferty zwycięskiego konsorcjum upływała pierwotnie z końcem lipca. Do tego czasu spółki powinny przedstawić gwarancje bankowe, ale tego nie zrobiły.

Rafako w maju podpisało z North China Power Engineering Co. (NCPE) umowę konsorcjum wewnętrznego oraz umowę o współpracy dla realizacji budowy bloku w Jaworznie. Umowa zakłada wspólną realizację zakresu robót przypadających w tej inwestycji Rafako.

d97ffb2

Tauron poinformował 30 lipca o przedłużeniu terminu podpisania umowy ws. bloku w Jaworznie z konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa do 30 września.

W sierpniu Rafako i Mostostal Warszawa podpisały zmienioną i ujednoliconą umowę konsorcjum ws. budowy bloku w Jaworznie. Główna zmiana zakłada wykonanie przez Rafako 99,99 proc. prac na przy budowie bloku w Jaworznie oraz 0,01 proc. prac przez Mostostal Warszawa.

Prezes Tauronu Dariusz Lubera na początku września informował, że Tauron unieważni przetarg na budowę bloku w Elektrowni Jaworzno, jeśli nie otrzyma od konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa gwarancji do 30 września.(PAP)

seb/ ana/

d97ffb2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d97ffb2