Trwa ładowanie...
d4msnd4

Konsorcjum Strabag z najtańszą ofertą na podwarszawski odcinek S17 za 370 mln zł

Warszawa, 09.11.2015 (ISBnews) - Konsorcjum Strabag i Strabag Infrastruktura Południe złożyło najtańszą ofertę, wartą 370,48 mln zł brutto, na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S17 od węzła Lubelska pod Warszawą do początku obwodnicy Kołbieli, podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). 

Share
d4msnd4

Druga najtańsza oferta należała do Porr Polska Infrastructure (378,59 mln zł), a trzecia - do konsorcjum Mirbudu i PBDiM Erbedim (394,29 mln zł). Ofertę złożył też m.in. Budimex, na 428,83 mln zł. Na sfinansowanie realizacji tego odcinka zamawiający zarezerwował ok. 483,3 mln zł.

"Wszyscy zaoferowali skrócenie czasu na realizację inwestycji z 37 do 34 miesięcy (w trakcie prac budowlanych nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) oraz wydłużyli okres gwarancyjny z 5 do 10 lat" - czytamy w komunikacie.

GDDKiA przypomina, że odcinek ma długość ok. 15,2 km i powstaną na nim cztery węzły: Góraszka, Wiązowna, Wólka Mlądzka i Ostrów. W ciągu drogi ekspresowej i nad nią zbudowanych zostanie szesnaście obiektów inżynierskich, powstaną Miejsca Obsługi Podróżnych, urządzenia ochrony środowiska oraz drogi dojazdowe do obsługi ruchu lokalnego.

d4msnd4

Realizacja drogi ekspresowej S17 będzie prowadzona w trybie projektuj i buduj co oznacza iż przyszły wykonawca w ciągu 10 miesięcy od podpisania umowy opracuje projekt budowlany. Pięć miesięcy później, po uzyskaniu decyzji o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej, ruszą prace budowlane. Przed oddaniem do ruchu wykonawca opracuje dokumentację powykonawczą oraz uzyska decyzję dopuszczenia do użytkowania drogi. Nawierzchnia drogi ekspresowej wykonana będzie w technologii betonu cementowego.

Podpisano już umowy na cztery z siedmiu odcinków realizacyjnych o łącznej długości ok. 58,6 km:

- od końca obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Gończyc (ok. 12,2 km, wykonawcą jest Budimex)

- od obwodnicy Gończyc do granicy województw (ok. 13 km, Budimex)

d4msnd4

- od granicy województw do węzła Skrudki (ok. 20,2 km, PORR Polska Infrastructure)

- od węzła Skrudki do węzła Kurów Zachód (ok. 13,2 km, Mota Engil Central Europe).

Na pozostałe trzy odcinki o łącznej długości 37,2 km: od węzła Lubelska do początku obwodnicy Kołbieli (ok. 15,2 km), obwodnicę Kołbieli (ok. 8,7 km) i dalszy do obwodnicy Garwolina (ok. 13 km) otwarto oferty cenowe zainteresowanych wykonawców. Trwa ich weryfikacja.

(ISBnews)

d4msnd4

Podziel się opinią

Share
d4msnd4
d4msnd4