Trwa ładowanie...
d2yvrzr

Konsultacje z partiami u prezydenta od środy do piątku

11.10. Warszawa (PAP) - Zapowiedziane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego konsultacje m.in. w sprawie tworzenia nowego rządu rozpoczną się w środę i potrwają do piątku....

Share
d2yvrzr

11.10. Warszawa (PAP) - Zapowiedziane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego konsultacje m.in. w sprawie tworzenia nowego rządu rozpoczną się w środę i potrwają do piątku. Szefowie partii, które w wyniku wyborów wejdą do nowego Sejmu, będą spotykać się z prezydentem indywidualnie.

Jak zapowiedziała we wtorkowej rozmowie z PAP szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek, Bronisław Komorowski będzie spotykał się z liderami partii w takiej kolejności, w jakiej kierowane przez nich ugrupowania uplasowały się w wyborach. "To wyraz szacunku dla wyborców" - zaznaczyła.

W niedzielnych wyborach, według podanych w poniedziałek przez PKW danych ze 100 proc. obwodów, zwyciężyła PO, uzyskując 39,18 proc. głosów, drugie miejsce przypadło PiS, które uzyskało 29,89 proc. poparcia. Trzeci jest Ruch Palikota, który zdobył 10,02 proc.; następne PSL - 8,36 proc. Do Sejmu wejdzie jeszcze SLD z 8,24 proc. poparcia.(PAP)

eaw/ hgt/ mok/ ura/ asa/

d2yvrzr

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yvrzr
d2yvrzr