Trwa ładowanie...

Kontrowersyjna decyzja UE: będzie piwo "Fucking Hell"

Komisja w UE zajmująca się znakami Trade Mark zezwoliła niemieckiej firmie na produkowanie piwa i ubrań pod nazwą "Fucking Hell". Dziennik "Spiegel Online" zastanawia się, czy twórcy marki rzeczywiście zamierzają produkować to, co zapowiedzieli.

Kontrowersyjna decyzja UE: będzie piwo "Fucking Hell"Źródło: Jupiterimages
d30rg2o
d30rg2o

Słowo "Fucking Hell" może być w języku angielskim przekleństwem, ale po niemiecku oznacza "lekkie" (Hell) z austriackiego miasta Fucking. Komisja odpiera atak, twierdzi, że nazwa firmy nie jest wulgarna i obraźliwa. Jak stwierdzono "kombinacja słów nie zawiera semantycznych wskazań, które mogłyby odnosić się do osób lub do jakiejś określonej grupy”. Dodatkowo uznano, że nazwa nie podżega do określonych aktów i nie może być rozumiane, jako instrukcja dla czytelnika, że "powinien iść do piekła’’.

Problem w tym, że firma "Fucking Hell" nie posiada żadnego browaru a burmistrz miasta Fucking Franz Meindl nic do tej pory nie wie, że ktoś chce w jego mieście wybudować browar.

Bawarskie miasta Kissing (całowanie) i Petting (obmacywanie) mają podobny problem, ale na razie nie zamierzają produkować piwa od nazw ich miejscowości.

Na razie nie wiadomo gdzie piwo będzie ważone, ale jak zapowiadają producenci szerszej publiczności zostanie zaprezentowane do zasmakowania na przełomie sierpnia i września.

d30rg2o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30rg2o