Trwa ładowanie...

Kopacz: porozumienie ws. reformy emerytalnej bardzo blisko

Moment porozumienia koalicjantów ws. reformy
emerytalnej jest bardzo bliski

Kopacz: porozumienie ws. reformy emerytalnej bardzo bliskoŹródło: Thinkstock
d2t4svu
d2t4svu

Wiceszefowa PO, marszałek Sejmu Ewa Kopacz powiedziała w środę, że z informacji, które do niej docierają, wynika, iż moment porozumienia koalicjantów ws. reformy emerytalnej jest bardzo bliski.

Kopacz pytana była na porannej konferencji prasowej, czy w środę zapadnie ostateczna decyzja w sprawie reformy emerytalnej, czego we wtorek wieczorem nie wykluczył szef klubu PO Rafał Grupiński.

Marszałek Sejmu zauważyła, że ostatnio premier Donald Tusk i wicepremier Waldemar Pawlak "spędzają ze sobą wiele czasu". Przypomniała, że w ostatnich rozmowach w sprawie reformy uczestniczyli także ministrowie: finansów Jacek Rostowski i pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Rozmawiają bardzo intensywnie i z informacji, które do mnie docierają, moment ostatecznej formy tej ustawy jest bardzo blisko" - powiedziała Kopacz.

d2t4svu

W ocenie marszałek, jeśli rozmowy dotyczące reformy zakończą się w środę, to zapewne zarówno Tusk, jak i Pawlak poinformują o tym fakcie, jak i o treści dokonanych ustaleń.

We wtorek wieczorem Pawlak powiedział, że negocjacje ws. reformy emerytalnej z PO wciąż trwają i nie będzie ich komentował. Ludowcy chcą, by wcześniejsza emerytura (dostępna dla kobiet w wieku 62 lat i mężczyzn w wieku 65 lat) wynosiła 80 proc. pełnego uposażenia.

Według polityków PO z władz partii, z którymi rozmawiała PAP, emerytury częściowe mogłyby wynosić najwyżej 50 proc. pełnego uposażenia, żeby reforma nie straciła sensu, ale - jak przyznają - prowadzone są rozmowy o różnych wariantach procentowych propozycji ludowców.

MA

d2t4svu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t4svu