Trwa ładowanie...
d1p13td

Kopex planuje działania restrukturyzacyjne, liczy na poprawę sytuacji spółki

Warszawa, 25.02.2016 (ISBnews) - Kopex liczy, że 2016 rok będzie rokiem odbudowy dla spółki, planuje działania restrukturyzacyjne, poinformował prezes Bogusław Bobrowski.

Share
d1p13td

"Zamówienia dają podstawy do optymistycznego założenia, że ten rok będzie rokiem odbudowy. Musimy się przygotować do takiego kierunku, że dalszy wzrost przychodów przez ekspansję jest mało prawdopodobny, choć nie będziemy tego zaniedbywać. Poza przychodami trzeba się będzie skoncentrować na kosztach wewnętrznego działania" - powiedział Bobrowski podczas konferencji prasowej.

Wskazał, że w grupie kapitałowej jest duże pole do poprawy efektywności, w tym do upłynnienia majątku nieprodukcyjnego, a także m.in. do działań w zakresie kontroli przepływów bieżących.

"Oczywistą rzeczą jest, że będziemy kontynuować restrukturyzację. Jakiś miesiąc-dwa będzie trwać analiza stanu faktycznego, potem sformułujemy plan. Pewne rzeczy już zidentyfikowaliśmy i podjęliśmy pewne działania" - dodał prezes.

Wskazał, że restrukturyzacja obejmie także koszty zatrudnienia, zarówno poprzez redukcję nadmiernego zatrudnienia w niektórych jednostkach, jak i przez zmiany zasad wynagradzania.

d1p13td

"Z pewnością będą redukcje, analizujemy wielkość zatrudnienia w poszczególnych elementach całej grupy" - powiedział.

W celu poprawy swojej sytuacji, spółka zamierza także dalej rozwijać sprzedaż eksportową, w szczególności w Argentynie i Rosji. Pracuje także nad eksportem do Chin. Dodatkowo współpracuje z innymi firmami w kierunku rozwijania działalności na innych rynkach niż górnictwo.

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie.

(ISBnews)

d1p13td

Podziel się opinią

Share
d1p13td
d1p13td