Trwa ładowanie...
d1134ru
waluty
06-03-2012 11:04

Korekta trwa

Bieżący tydzień na rynkach finansowych nie przynosi poprawy nastrojów. Rynki kontynuują ruch korekcyjny i kluczowym pytaniem pozostaje to, jak długo utrzyma się taki stan rzeczy. Jak na razie utrzymująca się niepewność w sprawie Grecji może sprzyjać utrzymaniu się słabszych nastrojów.

d1134ru
d1134ru

Nie wiadomo do końca, ilu prywatnych wierzycieli zdecyduje się na dobrowolny udział w restrukturyzacji greckiego długu. Wczoraj grecki minister finansów przyznał, że Grecja nie zawaha się zastosować tzw. klauzuli CAC wobec prywatnych inwestorów, którzy dobrowolnie nie wezmą udziału w całym przedsięwzięciu. Dopiero w ten czwartek dowiemy się, jaki procent wierzycieli weźmie udział w tej operacji. Ewentualne komplikacje i mniejsze zainteresowanie procesem oddłużania Grecji może niekorzystanie wpłynąć na notowania wspólnej waluty, której wczoraj nie pomógł słabszy odczyt indeksu aktywności w sektorze usług strefy euro. Do poprawy klimatu inwestycyjnego nie przyczyniły się lepsze dane na temat indeks ISM dla usług w lutym.

Na rynku walutowym eurodolar zachowuje się dzisiaj dość stabilnie. Para oscyluje blisko poziomu 1,3200. Dzisiaj poznamy jedynie dane na temat PKB w IV kwartale 2011 roku. Ostatnie publikacje makroekonomiczne ze strefy euro zwiększyły obawy przed nadejściem recesji. Dzisiejszy odczyt będzie najprawdopodobniej słaby, co może ciążyć euro. Techniczny obraz na rynku EURUSD sprzyja jak na razie pogłębieniu korekty.
Na rynku krajowym korekta na złotym nabiera tempa, co zbiega się z korektą na rynkach światowych. Co prawda kluczowe do dalszych notowań złotego pozostaje sytuacja na rynkach zagranicznych, jednak jeśli chodzi o czynnik krajowy, to niezmiernie ważna będzie marcowa projekcja NBP dotycząca inflacji, która da wskazówki co do terminu potencjalnych zmian w polityce monetarnej przez RPP. Pojawienie się przesłanek za obniżką stóp procentowych w drugiej połowie roku może niekorzystanie wpływać na złotego.

EURPLN
Na wykresie dziennym eurozłotego dopełniła się pięciofalowa struktura fali spadkowej zapoczątkowanej pod koniec zeszłego roku, co powinno być symptomem do głębszej korekty na złotym. Co więcej na wykresie dziennym widoczna jest także duża świeca wzrostowa, która dla inwestorów długoterminowych powinna być sygnałem do zamykania długich pozycji w złotym i realizacji zysków. Trwałe przełamanie oporu na poziomie 4,1567 przyczyni się do dalszych wzrostów na EURPLN w okolice 4,20.
EURUSD
Eurodolar kontynuuje spadki. Para zbliża się do istotnego wsparcia na poziomie 1,3157 w postaci 38,2% zniesienia Fibo całości fali wzrostowej z okolic 1,2620. Przełamanie tego wsparcia otworzy drogę do spadków w okolice 1,2950-1,3000. Najbliższy opór w postaci linii Kinjun na wykresie dziennym znajduje się na poziomie 1,3230.
GBPUSD
Na wykresie 4h kształtuje się formacja głowy z ramionami. Linia szyi przebiega w rejonie 1,5778 i wyznacza najbliższe wsparcie wraz ze zniesieniem 61,8% Fibo całości ostatnich wzrostów z okolic 1,5645. Przełamanie tego poziomu będzie potwierdzeniem chęci kontynuacji spadków, a potencjalny zasięg formacji przyczyniłby się do ukształtowania nowego minimum poniżej dołków z lutego 2012r. Opór wyznaczają okolice 1,5880.
USDPLN
USDPLN kontynuuje ruch korekcyjny. Na wykresie dziennym para zbliża się do oporu na poziomie 1,1661 w postaci zniesienia 23,6% Fibo. Ruch korekcyjny na dolarze może się pogłębić, co będzie symptomem do kontynuacji wzrostów na USDPLN. Silną strefę oporu wyznacza rejon 3,24-3,26.

Anna Wrzesińska
www.idmtrader.pl

d1134ru
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1134ru