Trwa ładowanie...

Koronawirus. Liczba zarażonych na terenie Europy rośnie

Koronawirus COVID-19 jest obecny w Europie już od kilku tygodni. Najbardziej niepokojące są jednak dane z Włoch, gdzie odnotowano ponad 320 przypadków zachorowań. 11 zakażonych osób zmarło.Do tej pory pojawiały się również przypadki występowań wirusa m.in. w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii.

Koronawirus. Liczba zarażonych na terenie Europy rośnieŹródło: PAP/EPA, fot: Andrea Fasani
d2wohf8
d2wohf8

Koronawirus. Liczba zarażonych na terenie Europy rośnie

Koronawirus wystąpił już na terenie m.in. Austrii, Szwajcarii i Chorwacji. Nowy przypadek zakażenia pojawił się także w w Badenii-Wirtembergii na południu Niemiec.

Jednak najgorsza sytuacja w Europie panuje obecnie we Włoszech, gdzie łącznie odnotowano 322 przypadki zakażenia, z czego 11 osób zmarło. Przybywa również chorych w Hiszpanii. Obecnie wirus obecny jest już w 41 krajach na całym świecie.

Oglądaj: Koronawirus da się gospodarkom we znaki. Manewrowanie stopami procentowymi nie pomoże

Zdaniem chińskich władz koronawirus i epidemia z nim związana zaczyna wyhamowywać. Mimo to w ciągu ostatniej doby w Chinach zmarły 52 osoby. Coraz więcej przypadków COVID-19 notuje się w Europie. Wirus w ostatnich dniach pojawił się m.in. w Chorwacji, Austrii, Szwajcarii.

Przypomnijmy, że łącznie koronawirus na całym świecie został odnotowano 81 005 przypadków zakażenia. Potwierdzono również 2 762 zgonów. Z zakażenia udało się wyleczyć 30 109 osób.

d2wohf8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wohf8