Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Konferencja ws. nowych obostrzeń w czwartek

W czwartek odbędzie się konferencja prasowa, podczas której rząd przedstawi zasady bezpieczeństwa epidemicznego, które będą obowiązywać od 1 lutego - poinformował rzecznik rządu Piotr Muller.

Konferencja na temat dalszych obostrzeń ma odbyć się w czwartek - poinformował rzecznik rządu Piotr MullerKonferencja na temat dalszych obostrzeń ma odbyć się w czwartek - poinformował rzecznik rządu Piotr MullerŹródło: Flickr, fot: KPRM
d36w2lj
d36w2lj

Przypomnijmy, że obecne obostrzenia obowiązują od 28 grudnia. Najpierw rząd zaplanował je do 17 stycznia, ale później przedłużył o kolejne dwa tygodnie - do końca stycznia.

Jedyna zmiana dotyczyła szkół. Po feriach do nauki stacjonarnej wróciły dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Starsze roczniki nadal uczą się w formie zdalnej.

Tym samym już od miesiąca zamknięte pozostają również galerie handlowe, działać nie mogą hotele czy kluby fitness, a restauracje mogą sprzedawać posiłki tylko na wynos.

"Spotkania partyjne" na dyskotekach. Paweł Tanajno się tłumaczy

Wielu przedsiębiorców liczy, że od 1 lutego przyjdzie odwilż i rząd zdecyduje o otwarciu niektórych branż. Wypowiedzi członków rządu wielkich nadziei jednak nie dają. Na pewno nie klubom fitness czy gastronomii, które w kolejce do otwarcia są na samym końcu. Mówił o tym minister zdrowia Adam Niedzielski.

d36w2lj

Najbliżej otwarcia mogą być centra handlowe. Przecieki docierające do branży mówią o tym, że być może od poniedziałku znowu będziemy mogli pójść do galerii na zakupy. Oczywiście z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego i z określonym limitem osób.

Wiele spekuluje się również o ewentualnym powrocie do szkół starszych uczniów. Tu jednak żadne decyzje jeszcze nie zapadły, ale minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślał, że będzie przeciwny takiemu rozwiązaniu.

Konferencja na temat przedłużenia, zaostrzenia lub poluzowania obostrzeń po 31 stycznia ma odbyć się w najbliższy czwartek. Przedsiębiorcy więc dowiedzą się o wszystkim z 3-dniowym wyprzedzeniem.

d36w2lj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36w2lj